Powstanie polski "True Detective". Tylko u nas streszczenie wszystkich 7 sezonów

Fot. 123rf.com
Już dziś w HBO GO premiera trzeciego sezonu "Detektywa", a tymczasem nad Wisłą powstanie rodzima wersja serialu. Nie będzie to jednak wierne odwzorowanie "True Detective" . Polski "Prawdziwszy Detektyw" to inspirowane mrocznym, gęstym klimatem i filozoficznym zacięciem oryginału historie o prawdziwym życiu.


Nie jest jeszcze co prawda znana obsada, reżyser, ani producent, ale planowanych jest 7 sezonów. Oto zapowiedź każdego z nich.

1. Pusty karton

W pierwszym sezonie poznajemy 25-letniego Roberta, dzielącego wynajęte mieszkanie z dwójką współlokatorów. Pewnego dnia mężczyzna odkrywa we własnej lodówce makabryczne znalezisko. Puste truchło po litrowym soku pomarańczowym. Jego soku. Który ze współlokatorów opróżnił jego sok? I dlaczego zostawił puste opakowanie w lodówce? To efekt nieuwagi przy zacieraniu śladów czy sadystyczna kpina z ofiary? Odpowiedzi was zaskoczą.

2. Spoiler rzucony z tłumu

Jeden z multipleksów w dużym polskim mieście. Między seansami VII epizodu popularnej franczyzy o rycerzach w kosmosie dochodzi do tragedii. Kiedy grupa osób wychodzących z sali natyka się na ludzi, którzy jeszcze nie widzieli filmu, ktoś nagle pada na kolana, zasłaniając uszy i krzycząc przeciągle. Do jego uszu dotarł właśnie rzucony z tłumu spoiler, o tym, że jeden z bohaterów umiera, zabity przez syna. Detektywi badają, kto był spoilerowym oprawcą i dlaczego nie mógł na dwie minuty zamknąć japy.

3. Po lewej stronie schodów

Warszawa, 9:00 rano. Ludzie opuszczają peron, wjeżdżając schodami ruchomymi. Ci z prawej stoją, ci z lewej idą. Nagle lewostronny ruch zostaje zatamowany przez jedną osobę. Badający sprawę detektywi odkrywają, że podobne przestępstwo wydarzyło się już w przeszłości. Tego samego dnia o 8:56. I jeszcze wielokrotnie wcześniej. Funkcjonariusze muszą się dowiedzieć, czy to sprawka seryjnego obstrukcjonisty, zorganizowanej grupy przestępczej czy po prostu zbiorowa głupota.


4. Brudne naczynia

Czwarty sezon jest w zamyśle najbardziej klimatyczny. Duszna atmosfera kawalerki na poddaszu w lipcu i spektakularne zdjęcia podmokłych naczyń w zlewie to jego wizytówki. Para detektywów głównie rozmawia w samochodzie o tym, że czas jest płaskim kołem i że wszystko, co zrobiliśmy lub zrobimy będziemy powtarzać w nieskończoność. Bada też, jak to się dzieje, że w zlewie co chwila pojawia się sterta naczyń, mimo że dopiero co je myliśmy.

5. Książka

Piąty sezon obejmuje trwające 17 miesięcy śledztwo w sprawie zaginionej książki. Akcja rozgrywa się jednocześnie we współczesności i w przeszłości. Detektywi próbują wyjaśnić okoliczności pożyczenia "Króla w żółci" Chambersa, tożsamość pożyczającego i przyczynę, dla której po półtora roku nadal, k***a, nie oddał książki.

6. Czipsy o smaku octu

Rok 2015. Podczas tygodnia angielskiego w jednej z sieci dyskontów pojawia się chrupka przekąska smakująca kaszlem starego pijaka. Powodują one epidemię torsji i zgagi, szpitale pękają w szwach. Znajdują się jednak chorzy degeneraci, którzy z jedzenia nowych czipsów czerpią perwersyjną przyjemność. Para detektywów z Wydziału Przestępstw Spożywczych próbuje zidentyfikować i schwytać osobę stojącą za jedną z najobrzydliwszych zbrodni - stworzeniem czipsów o smaku octu.

7. Nudna praca, nieszczęśliwy związek, syf w mieszkaniu

SPOILER

Mężczyzna po trzydziestce próbuje dociec, kto jest odpowiedzialny za jego życiowe niepowodzenia. Wskazuje wielu podejrzanych, ale na końcu okazuje się, że winny jest tylko on.

To jest ASZdziennik dla HBO.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

DZIEJE SIĘ

SAMSUNG 0 07 dowodów, że potrzebujesz nowego monitora [100% SPRAWDZONE]
0 09 zdjęć Polskiej Fundacji Narodowej, które najlepiej wypromują Polskę na świecie
0 0PILNE: Dramat branży filmowej. Przyszła jedna książka i zrobiła najlepszy trailer tej jesieni [WIDEO]
0 07 prawdziwych sposobów na to, żeby mimo wieku poczuć się jak nastolatka
0 0Tak się kończy zabawa w Boga. Naukowcy stworzyli odrażającą hybrydę kasztana z żołędziem
0 0Bardziej polskoprawicowej wystawy nie będzie. Oto 7 dzieł z wydarzenia pod patronatem Morawieckiego

DZIEJE SIĘ

0 0Miłe spotkanie dwóch rodzin. Premier Luksemburga z mężem widzieli się z premierką Serbii i jej partnerką
0 0Panika na planecie podobnej do Ziemi. Namierzył ją gatunek, który jedną już zrujnował
0 099-latce ukradziono 4 tys. zł oszczędności, internauci je dla niej zebrali. I dorzucili 500 tysięcy [PRAWDA]
0 07 prawdziwych pytań od katechetki do uczennicy, która zgłosiła, że nie będzie chodzić na religię [WTF]
TEFAL 0 07 rzeczy, które możesz zrobić z leśnych śmieci, jeśli jesteś sarną
TVN 0 0PILNE: Jan Frycz alert dla całego kraju! Znów jest tym złym w serialu i nie będziecie chcieli tego przegapić
0 0Kaczyński pokazał się z żoną i dzieckiem. Żeby był wiarygodny, gdy mówi o polskim modelu rodziny
0 0Koniec chaosu w przepełnionych szkołach. MEN zamontuje sygnalizację świetlną na korytarzach
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie