Ojciec Rydzyk partnerem PGE. Firma zmienia nazwę na Przenajświętsza Grupa Energetyczna

Fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Po 10 latach wreszcie ruszyła budowa ciepłowni geotermalnej ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Stanie się ona partnerem państwowej spółki PGE. Z tej okazji firma zmienia nazwę z Państwowa Grupa Energetyczna na Przenajświętsza Grupa Energetyczna.


Ciepłownia Rydzyka ma ogrzewać budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także powstającego w Toruniu Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz powstającego Muzeum Pamięć i Tożsamość.

Według szacunków inwestorów może też dostarczać ciepło do 20% toruńskich domów, ale tylko tych, w których kaloryfery są poświęcone przez kapłana.

Koszt inwestycji to 60 mln złotych, z czego niemal 20 milionów pochodzi z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

– Podzielmy się radością. Po wielkich bólach, bo przecież Tusk wstrzymał nam dotację, udało się – powiedział na antenie TV Trwam Tadeusz Rydzyk.

Ojciec dyrektor po latach bojów pokonał wreszcie "lobby, które blokuje to, co polskie i to, co katolickie" i pozwolił PGE - teraz już Przenaświętszej Grupie Energetycznej zawrzeć ze sobą współpracę.

Jak się okazuje, partnerstwo z PGE to dopiero początek zacieśniania przez redemptorystę więzów z państwowymi spółkami. Rydzyk przygotowuje się do współpracy z PKN Orlen, która niedługo otworzy nowe stacje liturgiczno-benzynowe PKN Amen.
To jest ASZdziennik, ale współpraca o. Rydzyk z PGE nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...