10 "najlepszych" żartów z "Szopki Noworocznej" TVP

Fot. TVP
Pierwszy satyryk dobrej zmiany Marcin Wolski znowu to zrobił. "Szopka Noworoczna"TVP kipi najlepszym latami dziewięćdziesiątymi, ale nie to w produkcji Telewizji Polskiej jest najlepsze. Właśnie obejrzeliśmy ją całą, żebyście wy już nie musieli.


Oto 10 "najlepszych" i prawdziwych żartów z "Szopki Noworocznej" TVP wraz z oceną.

1. Marcin Wolski rzuca żywym kotem.

10/10. Bo nic tak nie bawi jak przemoc wobec zwierząt.

2. Kukiełka Michał Rachoń całuje kukiełkę Danutę Holecką.

Niby cringe, ale tak naprawdę 8/10 za czerpanie najlepszych wzorców z "Azji Express" TVN-u.

3. Gejami straszą Merkel, Putin, Juncker, Trump i Tusk.

"By na gejów nikt nie pyszczył, by był zawsze sąd Najwyższy" - żąda Juncker postawiony w jednym szeregu z Putinem. Ordnung muss sein! - dodaje na Angela Merkel. Ale spokojnie, bo Wolski od razu przypomina, że "gdy przeminą gorzkie łzy, śmiać się będziemy my". W domyśle - w kraju bez homoseksualistów i Sądu Najwyższego. 8.10.

4. Żarcik z protestu rodziców osób niepełnosprawnych.

"A w przedszkolu jak w przedszkolu, klincz w pracowni, protest w holu" - mówi kukiełka Rachoń. TVP pamięta, że trwający 40 dni protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie to ubaw po pachy. "Wielu ciągnie w swoją stronę, większość bawi się smartfonem" - mówi kukiełka Rachoń na tle aktorów leżących na podłodze jak protestujący w sejmowych korytarzach. "W czasie sesji dzieci się nudzą (...) ludzie łudzą się, że wciąż trudzą się, a tu świetnie bawi się Sejm". 11/10.

5. Tekst "A totalsi chodzą, dobrej zmianie szkodzą".

"Nieustannie szydzą, sukcesów nie widzą". Za kreatywne wykorzystanie melodii "Chłopców radarowców" kultowego Andrzeja Rosiewicza: mocne 7/10.

6. Porównanie protestów kobiet do terrorystów.

Stworzony przez Wolskiego zespół Talibabki śpiewa: "Rząd ekrany ma i radia. Co zostaje? Czarna magia". Na czele Talibabek - Agnieszka Holland. Prawie tak dobre jak tekst duetu Holecka-Rachoń: "Chociaż trwa nad Wisłą cud, ktoś nas pragnie wziąć pod but". Brakuje trochę nazifeministek, więc możemy dać góra 8/10.


7. "Małgośka spokój daj, nie Kraków, to bierz kraj, a dalej będzie tu raj".

To o Małgorzacie Wassermann na melodię "Małgośki" Maryli Rodowicz.. A myśleliśmy, że nic śmieszniejszego od Małgorzaty Gersdorf tańczącej na stole i śpiewającej "Miałam na wieki siedzieć na urzędzie, a tutaj chaos i zmiana zła" Marcin Wolski już nie wymyśli. 9/10.

8. Donald Tusk zeznający przed komisją w sprawie Amber Gold, że jest głupi.

"Może byłem trochę głupi, może byłem całkiem ciemny, chcę odczynnik u Wassermann mieć ujemny" - śpiewa Donald Tusk. Prosto i skutecznie, 10/10.

9. Porównanie sędziego Tulei do nowotworu.

Marcin Wolski wybornie żartuje z "kasty sędziów", sprytnie wyśmiewając nazwisko sędziego Tulei. "Tuleja to nie detal urządzenia, Tuleja to nie złośliwy guz" - słyszymy w TVP. Honorowe 12/10 dla Jacka Kurskiego za najbardziej efektywne wykorzystanie pieniędzy z abonamentu.

10. Straszenia gejem Biedroniem i gender ciąg dalszy.

"Tu może stwierdzić wolnomyśliciel, że albo tęcza, albo zbawiciel" - odpowiada Patryk Jaki Rafałowi Trzaskowskiemu śpiewającemu hymn pochwalny dla gender i tańczącego z biedronką. Jedyny zarzut: Wolski poszedł po linii najmniejszego oporu wykorzystując piosenkę Fasolek z refrenem "Tęcza, tęcza, cza cza cza". 9/10.

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE:

11. Tekst "Wszystko do sukcesu dąży, już połowa Polek w ciąży".

12. Postać tańczącego kota za całokształt.
Nie możemy doczekać się sequela. Bo tego, że wyjdzie w TVP już za rok, możemy być pewni.

To jest ASZdziennik, ale żarty z "Szopki Noworocznej" TVP nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...