TVP znalazła winnych śmierci górników w Czechach. Tak, zgadliście [PRAWDZIWE CYTATY]

Fot. Twitter/TVP
W katastrofie górniczej w w czeskiej Karwinie zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Polska telewizja publiczna zachowała się tak, jak tylko telewizja publiczna potrafi. Winę za tragedię właśnie zrzuciła na polityków Platformy Obywatelskiej.


Tadeusz Płużański z Telewizji Polskiej, Lidia Lemaniak z portalu niezależna.pl oraz Jerzy Jachowicz z tygodnika „Sieci” komentowali w TVP Info tragiczne zdrzenia z Czech.

I jednogłośnie orzekli, że to wina ośmiu lat rządów PO.

– Najpierw komuna pacyfikowała polskie zakłady, potem przyszedł Balcerowicz ze swoją terapią szokową i też pacyfikował polskie kopalnie – mówił Tadeusz Płużański z TVP. – I niestety trend trwał jeszcze do niedawna, za rządów PO i pani Kopacz też zamykano kopalnie.

– Wystarczy pojechać na Śląsk, żeby zobaczyć, ile tam jest kopalni zamkniętych. I dlatego górnicy muszą szukać pracy gdzie indziej – ocenił Płużański. – To jest przymus dla górników, że muszą pracować w takich warunkach

Do Płużańskiego z TVP dołączył Jerzy Jachowicz z tygodnika „Sieci” i Lidia Lemaniak z portalu niezależna.pl.

Jachowicz mówił o "ośmiu latach polityki rabunkowej", które spowodować miały tragedię w Czechach.

– Za poprzednich rządów kopalnie były zaniedbane, nierentowne. Polscy górnicy nie mieli wyjścia, musieli tam pracować – oceniła zaś Lidia Lemaniak.

Eksperci Telewizji Polskiej podczas wizyty w TVP Info nie ustalili tylko jednego.

Nie wiadomo, jak będą mogli odtąd patrzeć w lustra.

To jest ASZdziennik. TVP nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...