Prezentowe bingo. 7 rzeczy, które dostaniesz pod choinkę, jeśli jesteś kobietą [LISTA]

Fot. 123rf.com
Jesteś płci żeńskiej? Obchodzisz Boże Narodzenie? Jeśli na oba pytania odpowiedziałaś “tak”, licz się z tym, że pod choinką znajdziesz niektóre z poniższych siedmiu przedmiotów. Żadnego z nich nie potrzebujesz, ale nie ma przed nimi ucieczki. Bo uświęcona dziesiątkami lat tradycja głosi, że stanowią idealne prezenty dla kobiety, której nie wiadomo, co kupić.


Więc i ty prawdopodobnie je dostaniesz.

Oto nasze świąteczne bingo. Wydrukuj je, zabierz ze sobą na wieczerzę i odhaczaj na bieżąco. Aha, jeśli któryś z poniższych fantów dostałaś już na Secret Santa w robocie, nie przejmuj się. Też się liczy.

1. Świeczka. Evergreen od zawsze na zawsze. Najlepiej duża, zapachowa i kolorowa. Może być w słoiczku. Dla tych, którzy estetycznie wciąż tkwią w pierwszej połowie lat dwutysięcznych: kwadratowa, z wtopionymi ziarnami kawy. Dobrze dać ją w jednej paczce z prezentem numer 3. Może pochodzić od dowolnego członka rodziny.

2. Rajstopy. Dostawałaś je, kiedy miałaś osiem lat (wtedy w komplecie z podkoszulką bawełnianą i figami dziecięcymi na 130 cm), dostaniesz i teraz. Przy tym upominku zwykle zachodzi zaskakująca prawidłowość: jeśli nosisz tylko rajstopy czarne i gładkie, pod choinką spodziewaj się fioletowych i we wzorki. Najczęściej są od mamy.

3. Pachnące mydełko. Często w świątecznym kształcie (miś, serce, choinka). Może zostać zastąpione solą do kąpieli lub drogeryjnym kompletem zawierającym także balsam. W fancy wersji świadczącej o tym, że ofiarodawca śledzi co najmniej jedną youtuberkę beauty – musująca kąpielowa kula.


4. Durnostojka. Aniołek na kuli, mozaikowy dzwoneczek, podręczna rzeźba dowolnego zwierzęcia, herbaciarka zdobiona dekupażem. W wersji nowoczesnej podświetlany jednorożec. Od kogokolwiek, ale zwykle od ciotki.

5. Skarpetki. Tak, ta klątwa nie omija żadnej płci. Co nowocześniejsi ofiarowują modele w kolorowe, zabawne wzory (np. ananasy, chleb z masłem, gumowe kaczki), które od jakiegoś czasu podbiły polskie sklepy. Uwaga: wełniane skarpety wydziergane przez babcię nie liczą się do bingo, bo to jest autentycznie dobry, wspaniały prezent.

6. Bransoletka z zawieszkami. Często prezent od męża albo dziecka, którzy są bardzo z siebie zadowoleni, bo teraz mają z głowy prezenty na najbliższe 10 lat. Na każdą następną gwiazdkę będą ci dawać kolejne zawieszki przypominające o ważnych wydarzeniach w twoim życiu. Albo nieprzypominające o niczym, tylko takie, które akurat były.

7. Coś słodkiego. Nie dość, że spróbowałaś dwunastu potraw, nie dość, że zaraz wjedzie kawusia, a wraz z nią piernik, sernik i makowiec, nie dość, że jutro na obiad będzie szmurowana kaczka, zrazy zawijane, pieczona szynka czy co tam się je u ciebie w regionie, to jeszcze pod choinką znajdziesz Rafaello albo puszkę pełną śliwki nałęczowskiej. Jedz, dziecko, jedz. Pójdzie w cycki.

To jest ASZdziennik. Mamo, bardzo cię kocham i cieszę się z każdej pary rajstop, którą kiedykolwiek od ciebie dostałam.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...