Odwet singielki. Od rana wypytuje wścibską ciocię kiedy rozwód

Fot. 123rf.com
Jeszcze na Wigilii nic nie zapowiadało, że 27-letnia Agnieszka z Ciechanowa stanie się idolką singielek i singli z całego kraju. A jednak! Pierwszego dnia świąt bohaterka wzięła nieoczekiwany odwet za wczorajsze pytania "kiedy wreszcie znajdzie sobie chłopaka". Od rana wypytuje wścibską ciocię, kiedy wreszcie zamierza się rozwieść.


Na nic tłumaczenia, że 59-letniej pani Elżbiecie w małżeństwie z panem Jerzym żyje się dobrze.

Agnieszka z premedytacją zajęła miejsce przy swojej cioci, szturcha ją znacząco łokciem i za wszelką cenę chce wiedzieć, kiedy krzesło zajmowane przez jej męża wreszcie się zwolni.

– Ciociu, latka lecą, a ciocia nadal w tym samym związku! – rzuciła Agnieszka, która niedyskretnych pytań uczyła się przez lata od najlepszych. – Myślicie, że Watykan zgodzi się dać wam kościelny? Bo wiecie, taki cywilny to tylko papierek, a nie żaden rozwód!

Ciocia Ela ze wstydu poczerwieniała i próbowała tłumaczyć, że taki styl życia wybrała świadomie i taki jej odpowiada, ale Agnieszka ani myślała jej odpuścić. Wzięła głęboki oddech i z myślą o cierpieniach milionów singli z całej Polski dalej drążyła osobiste życie cioci.

– A o dzieciach to kiedy ciocia pomyśli? W tym wieku to 30-latek powinien się już chyba od cioci wyprowadzić i iść na swoje, nie? – dodała Agnieszka, popijając grzane wino i mrugając porozumiewawczo okiem do Kuby, speszonego syna pani Elżbiety.

Przy stole zapanowała cisza jak makiem zasiał i słychać było już tylko dzwonienie sztućców i siorbanie barszczu, ale Agnieszka nie odpuszczała. To za te wszystkie lata skrępowania, zażenowania i upokorzeń na Wigiliach, pierwszych komuniach, urodzinach i Wielkanocach.


– Jakąś normalną pracę to kiedy ciocia sobie kiedyś znajdzie? Jakaś freelancerka, coś na Instagramie, umowa zlecenie, przebranżowienie? Kto to widział, żeby 20 lat w tym samym biurze księgowości pracować!

Jak dowiaduje się ASZdziennik, Agnieszka nadal prześwietla i krytykuje każdy życiowy wybór swojej cioci, a wieść o jej dokonaniach powoli rozlewa się na całą Polskę. Podobno znalazła już dzielnych naśladowców.

Z ostatnich szacunków wynika, że w następne święta wścibskim ciociom coś wypadnie i nie będą mogły przyjechać.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały tylko trochę zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...