Geniusz Czesława Mozila. Zrobił jedyny kalendarz adwentowy, którego nie da się wyjeść przed wigilią

Fot. YouTube/Czesław Mozil i Orkiestra Przyszłości
Czesław Mozil spędza sen z oczu producentom bombonierek. Znany muzyk stworzył pierwszy kalendarz adwentowy, którego nie da się wyjeść przed Bożym Narodzeniem – dowiaduje się ASZdziennik. Sekret Mozila jest jeden: zamiast czekoladą czas do świat odlicza pastorałkami nagranymi razem z dziećmi.


Codziennie aż do 24 grudnia Czesław Mozil będzie wrzucał na swojego YouTuba jedną nową świąteczną piosenkę. Dla wszystkich, którzy kalendarze adwentowe zwykle kończą wyjadać już w połowie grudnia, kalendarz "Grajkowie Przyszłości" to prawdziwe nowum.W ramach cyklu "Grajkowie Przyszłości" ukazało się już 17 pastorałek, a na kolejne trzeba uczciwie czekać 24 godziny. Nie wszystkim nowatorski patent Mozila przypadł do gustu.

– Od 1 grudnia codziennie zaglądam do tego kalendarza i rzeczywiście tylko po jednej – narzeka 30-letni Krzysztof z Krakowa. – To wywrócenie tradycji do góry nogami, bo odkąd pamiętam, w połowie grudnia wszystkie okienka były już otwarte i można było znaleźć tam najwyżej puste sreberka.

W polskich domach przeważają jednak głosy zadowolenia. Bliscy Krzysztofa z Krakowa cieszą się, że dzięki śpiewającym dzieciom, tekstom Michała Zabłockiego i muzyce Czesława Mozila, będą mogli po raz pierwszy odliczać dni do świąt w kalendarzu adwentowym.


– Zwykle jak się dorwał do pudełka, to rościł sobie prawo do wyjedzenia wszystkich dni kończących się na literkę "k", niby od imienia – przyznaje mama Krzysztofa. – Młodszemu rodzeństwu wmawiał, że jedzenie słodyczy w adwencie to grzech ciężki i poświęca się dla ich dobra.

Wszystko wskazuje na to, że od tego roku kalendarzami adwentowymi będzie można cieszyć się aż do samego 24 grudnia.

Bo w przeciwieństwie do czekoladek, pastorałek wystarczy dla wszystkich.

I są tak dobre, że każdy chce się nimi dzielić z bliskimi.

To jest ASZdziennik. Projekt "Grajkowie Przyszłości" Czesława Mozila nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...