Rząd: będą rekompensaty za podwyżki cen energii. Każdy dostanie gratis 5 ton śmieci na opał

Fot. 123rf.com/flickr/kancelariapremiera
Powszechny system rekompensat za podwyżki cen energii zapowiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Na odszkodowania za wyższe rachunki zabezpieczono ponad 190 mln ton śmieci, którymi Polacy będą mogli palić w sezonie grzewczym.


– W 2019 roku powstanie Fundusz Rekompensat Wzrostu Cen Energii Elektrycznej – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. – Wyższe rachunki za prąd złagodzimy oszczędnościami na ogrzewaniu, bo każdy Polak dostanie gratis 5 mln ton śmieci do palenia w piecach i kotłach.

Fundusz dostanie do dyspozycji zasoby ze składowisk odpadów i dzikich wysypisk we wszystkich gminach na terenie całego kraju. Dzięki plastikowym butelkom, zużytym oponom i torbom plastikowym Polacy zaoszczędzą tyle, że podwyżek cen prądu w ogóle nie odczują w portfelu.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, fundusz przewiduje dotację do kotłów i palenisk lub bezpłatny zwrot tych już zlikwidowanych. Do mieszkań, które pospieszyły się z wymianą kotłów na instalację gazową, dostarczone będą koksowniki.

Rekompensata w ilości 5 ton będzie obowiązkowa. Każdy, kto koszty podwyżek zgodzi się pokryć z własnej kieszeni, będzie mógł zwrócić ją do lasu.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...