Skarga polskiego rządu do NASA. Chce, żeby oprócz flagi Polski na Marsie pojawił się krzyż

Fot. NASA / Agencja Gazeta
Oficjalne zażalenie do NASA wystosował w imieniu polskiego rządu premier Mateusz Morawiecki. Sprzeciwił się on ateizacji Marsa przez nieumieszczenie na nim oprócz państwowych flag krzyża.


Wczoraj dotarło na Ziemię zdjęcie wykonane przez amerykańską sondę InSIght, który wylądował na Marsie. Na jej korpusie widnieje kilka flag państw, które brały udział w przygotowaniu misji, w tym Polski. Polacy stworzyli bowiem "Kreta" - urządzenie, które ma dokonać odwiertu marsjańskiego gruntu.
Polska flaga po raz pierwszy zawitała na Marsa. To historyczne wydarzenie nie zostało przyjęte przez polski rząd z entuzjazmem. Premier Morawiecki przyznał, że wyobrażał sobie, że w powierzchnię Marsa zostanie wbita "dumnie łopocząca na wietrze polska flaga", a nie będzie to jedynie mała, ledwo widoczna plakietka. Chce także postawienia na planecie krzyża albo chociaż obrazka z Janem Pawłem II.

– Domagamy się, aby sonda InSight wróciła się na Ziemię po krzyż i zawiozła go na Marsa –powiedział premier. – Jeśli tak się nie stanie, Polska rozważy opuszczenie wspólnoty państw na Marsie.

Polska domaga się także, żeby sonda w trakcie wizyty na Ziemi została poświęcona, a "podejrzana ideologicznie" nazwa Czerwona Planeta oficjalnie zmieniona na Biało-Czerwona Planeta.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie