Zbigniew Ziobro: będą kary dla ofiar przestępstw za rozzuchwalanie sprawców

Fot. premier.gov.pl/123rf.com
Koniec pobłażania dla ofiar przestępstw w Polsce zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W wywiadzie dla TVP Info ocenił, że za pobicia będą odpowiadać osoby pobite. Bo rozzuchwalają agresorów.


Mocne słowa Zbigniewa Ziobry padły w programie "Gość Wiadomości". Minister sprawiedliwości i prokurator generalny odwołując się do pobicia wiceprzewodniczącego KNF Wojciecha Kwaśniaka w 2014 roku, wytłumaczył, że dotąd z ofiar przestępstw w Polsce robiło się ofiary, a ze sprawców - sprawców.

– Być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych kosztem 85 tysięcy ludzi, którzy złożyli tam swoje oszczędności, często oszczędności życia –powiedział w TVP Info.

Jak ustalił ASZdziennik, rozzuchwalenie w przypadku pobić polega na wychodzeniu z domu na ulicę. Komentarz Zbigniewa Ziobry spotkał się z gorącym przyjęciem wśród sprawców pobić i innych przestępstw na terenie całego kraju.

– W końcu ktoś zrozumiał, że bandyci rozzuchwalają mnie swoimi radiami w autach – cieszy się Sebastan K. psuedonim "Kosa", skazany za wielokrotne włamania do samochodów na terenie Warszawy.

– Ten bandzior tak mnie rok temu rozzuchwalił swoim wieczornym spacerem po parku, że naraziłem pięści na trwałe uszkodzenie ciała – skarży się Jacek W., odsiadujący wyrok za pobicie.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na wniosek Zbigniewa Ziobry w całym kraju trwają już pierwsze zatrzymania ofiar przestępstw.

O rozzuchwalanie lub zdolność do rozzuchwalania podejrzanych jest blisko 38 mln Polaków.

To jest ASZdziennik, ale Zbigniew Ziobro naprawdę uważa, że ofiary rozzuchwalają sprawców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...