Zmiany w Pendolino na adwent. PKP zamieni miejsca siedzące na klęczące

Fot. 123rf.com
Bożonarodzeniowa zmiana w PKP Intercity. Już od najbliższej niedzieli wagony Pendolino i pociągów dalekobieżnych czeka prawdziwa rewolucja. Z okazji trwającego adwentu miejsca siedzące we wszystkich składach zostaną rozmontowane i wymienione na klęczące – podała spółka w komunikacie.


Jeżeli byliście ostatnio na dworcu kolejowym i komunikat o opóźnieniu pociągu recytowany był zaśpiewem, jaki znacie tylko z mszy świętych – uspokajamy. Nie przesłyszeliście się. To tylko element zmian, jakie na czas adwentu wprowadza PKP Intercity. A najważniejsza z nich to nadchodząca wymiana miejsc siedzących na klęczące.

– Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność – uspokaja rzecznik spółki PKP Intercity. – Zamiast swojej miejscówki, wystarczy szukać wygodnego klęcznika oznaczonego tym samym numerem.

Na czas podróży PKP zapewni pasażerom ciekawe modlitewniki, a z głośników zamiast etiudy Chopina popłyną słowa pieśni "Barka". Na najdłuższych trasach krajowych i międzynarodowych zaplanowano uroczyste msze trydenckie. Będzie można pomodlić się w intencji, by opóźnienie nie uległo zmianie na większe.

– "Strefę Ciszy" w Pendolino zastąpimy udekorowanymi na fioletowo "Strefami Zadumy", w których będzie można w spokoju ducha odmówić pokutę zadaną w wagonach dawniej znanych jako restauracyjne – zapewnia PKP.

Jeżeli akcja spodoba się podróżnym, klęczniki pozostaną w pociągach dłużej niż do Bożego Narodzenia.

Wyznawcy gorszych bogów i ateiści nie mają się czego obawiać.

Będą mogli zwrócić bilety w kasach PKP bez dodatkowych opłat.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...