Groźny bug w PlayStation Classic. Po włączeniu pojawia się starszy brat i nie pozwala pograć, tak jak 20 lat temu

Fot. 123rf.com
O dziwnym bugu w konsoli PlayStation Classic donoszą bliscy płaczu gracze z całego świata. Po pierwszym uruchomieniu konsoli w domu pojawia się nagle starsze rodzeństwo – podaje serwis Polygon. Twierdzą, że ma pierwszeństwo i nie pozwalają dotknąć pada. Nie pomaga nawet skarga u mamy.


Choć od premiery pierwszej konsoli PlayStation minęło już ponad 20 lat, Sony nadal nie naprawiło błędu odpowiedzialnego za braterskie i siostrzane kłótnie, a nierzadko i rękoczyny.

– No ej, teraz moja kolej, weź, ale ty jesteś głupi! – tupie nogą 35-letni Mateusz z Warszawy, którego niesforny 38-letni brat Tomek ani na chwilę nie chce dopuścić do Raymana. – Miałeś tylko przeskoczyć mi przez tą jedną trudną przepaść, oszukańcu! – krzyczy, a jego usta powoli wykrzywiają się w podkówkę.

Na podobne błędy w PlayStation Classic skarżą się fani gier retro z całego świata. Starsze rodzeństwo przychodzi pod byle pretekstem, siada po turecku na dywanie i zapewnia, że pogra tylko do pierwszej skuchy. Niestety, często kończy się na przejściu całego Resident Evil.

– Zadzwoniła do mnie mama i zabroniła grać, póki nie odrobię zaległości w pracy na jutro – twierdzi obrażony 40-letni Krzysztof. – To niesprawiedliwe, bo koledzy z biura to mają nawet telewizor w pokoju i mogą pograć kiedy chcą!

– Po 23 latach odezwała się Agnieszka, moja znajoma z podstawówki – twierdzi 35-letnia Martynka z Wrocławia. – Odniosła mi kolorowe karteczki i płytę Spice Girls, które kiedyś jej pożyczyłam, a teraz usiłuje mi wmówić, że mamy niedokończone porachunki w Tekkenie.


W internecie pojawiły się już domowe sposoby na naprawę buga, ale póki co żaden nie jest w stu procentach skuteczny. Jednym pomaga skarga do rodziców, inni ustalają kolejność gry przez bilans pojedynków w Battle Arena Toshinden.

Tymczasem polski oddział PlayStation nie chce komentować skarg graczy, którzy kupili PlayStation Classic, a nadal nie mogą na niej pograć.

Twierdzi tylko, że to nie błąd. To feature.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Gry
Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA