Nowość dla nerdów. W dowodach osobistych pojawi się informacja o ulubionej planszówce

Fot. 123rf.com
Wiek, wzrost czy kolor oczu to nie dla wszystkich dane, na które zwraca się szczególną uwagę. Dlatego dzięki inicjatywie obywatelskiej fanów gier planszowych od 1 stycznia w dowodach osobistych pojawi się dużo ważniejsza rubryka.


Jak dowiaduje się ASZdziennik, w nowych dowodach znajdzie się kluczowa dla wielu osób informacja o ulubionej planszówce. Jest to wynik akcji społecznej nerdów, którzy zebrali w tej sprawie 100 tysięcy podpisów.

Jak podkreślają autorzy inicjatywy, nowe dane mówią o człowieku dużo więcej niż dotychczasowa metryczka.

– To, że ktoś ma wpisane: kobieta, 165 cm wzrostu, zielone oczy i popielate włosy nic mi nie daje – mówi Michał Płatek, jeden z pomysłodawców akcji. – Ale kiedy mam informację, że jest fanką Ghost Stories? To znaczy, że lubi współpracować, nie boi się podejmować wyzwań, które inni uważają za niemożliwe i jest trochę masochistką.

Nowe dowody nie tylko znacząco wpłyną na codzienne relacje międzyludzkie, ale też ułatwią pracę urzędnikom czy ochronie na lotnisku. Ta ostatnia będzie np. wiedziała, żeby szczególnie dokładnie przyjrzeć się osobnikowi, który w dokumencie tożsamości chwali się sympatią dla Mamy Szpiega! czy Tajniaków.

Zachęceni sukcesem fani planszówek zapowiadają, że to nie ich ostatnie słowo. Kolejnym punktem ich programu jest powiększenie dowodów osobistych, żeby zmieściło się całe top 10.
To jest ASZdziennik dla REBEL.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA