Prezent od rządu na 100 lat prawa wyborczego Polek. Dostaną 100 lat wolnego od wyborów

Fot. Wikimedia Commons/123rf.com
Nadal nie podziękowaliśmy rządowi za wolne 12 listopada, a to nie koniec rocznicowych prezentów od państwa. Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą dla kobiet 100 lat wolnych od wyborów – dowiaduje się ASZdziennik. Dodatkowe stulecie urlopu to miły prezent od rządu z okazji setnej rocznicy zdobycia przez Polki praw wyborczych.


– Wyznaczymy 19 milionów szarmanckich dżentelmenów, którzy z pocałowaniem rączki wyręczą wszystkie nasze panie w żmudnych obowiązkach obywatelskich – zapowiedział poseł wnioskodawca. – Po stu latach harówki przy urnach będą mogły wreszcie odpocząć, w domu i przy dzieciach.

Przyjęta ustawa ustanawia lata 2019 - 2119 świętem narodowym. W tym czasie Polki będą miały wolne od wyborów parlamentarnych, prezydenckich i samorządowych. Czynnie i biernie.

– Na początku Polki będą miały wolne co drugie wybory, ale już od 2020 każdą wyborczą niedzielę będą mogły spędzić w domach – grzmiał z trybuny sejmowej jeden z posłów. – Oznacza to, że za rok pójdą tylko w wyborach do europarlamentu, a w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce będą mogły na przykład iść na ploteczki czy zakupy, o ile niedziela będzie handlowa.

Rząd uciął tym samym spekulacje, jakoby państwowe obchody setnej rocznicy wywalczenia przez Polki praw wyborczych były przemilczane i skończyły się jakimś wpisem na Twitterze.

I już zapowiada, że na zwolnieniu Polek z wyborów parlamentarnych, prezydenckich i samorządowych nie skończy.

Skończy się na całkowitym zwolnieniu z wyborów.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...