Czytamy dziwne czasopisma, żebyście wy nie musieli. Oto 7 złotych cytatów z "Dworskiego Życia" [FOTOCYTATY]

Fot. 123rf.com / "Dworskie życie"
Są takie gazety, w których kryje się tajemnica. O ich istnieniu wiemy tylko dlatego, że czasami w Żabce omiatamy wzrokiem stoisko z prasą. Albo były w jakiejś poczekalni, albo kiedyś babcia miała otwarte na stole. Dziś specjalnie dla was zajrzeliśmy do pisma, po które wstydzilibyście się sięgnąć sami. I wczytaliśmy się naprawdę głęboko.


"Dworskie życie" to pismo o królowych, księżniczkach i hrabiach, a jego sekret polega na tym, żeby opowiadać o nich tak, jakby ich życiorysy napisała Ilona Łepkowska. Sprawdźcie sami – oto 7 najlepszych fotocytatów z tajemniczego świata arystokracji:

1. Książę Karol, miłośnik altmedu. "Brytyjczycy nie zapomnieli mu niefortunnych wypowiedzi o tym, jak relaksuje się, rozmawiając z drzewami, nie wybaczyli sugestii leczenia raka ziołami (jako jedynej terapii) oraz chęci wyburzania budynków z lat siedemdziesiątych."
2. Jak się dowiadujemy, uświęcony wiekami tradycji i tysiącem słabych dowcipów konflikt teściowa-synowa zagościł także na hiszpańskim dworze. "Gdzie dwie królowe, tam kłótnia gotowa!"
3. Coś z polskiego podwórka: książę Jan Lubomirski planuje ślub. Jest dalekim wujkiem przyszłej oblubienicy, Heleny Mańkowskiej, ale to im nie przeszkadza. Narzeczonych łączy bowiem wspólne hobby. A wy co, dalej w sekcji zainteresowania w CV wpisujecie kino i rower?
4. Fortunę, która pozwala mu realizować kosztowne pasje, książę Lubomirski zdobył oczywiście pracą własnych rąk:
5. Z tej okazji przypomniano eks-małżeństwo księcia z Dominiką Kulczyk. I to, jaki był w nim nieszczęśliwy: "W 2013 r. (mimo odnowienia ślubów kościelnych) małżeństwo przeżyło głęboki kryzys. Media śledziły księcia Lubomirskiego, jak jeździ po Warszawie swoim bentleyem i samotnie chodzi na późne seanse do kina."
6. Za uczciwą cenę 2,50 zł możecie też zajrzeć do świata brytyjskich klubów dla dżentelmenów. Dowiecie sie, że z impetem weszły w XXI wiek, bo "niektóre kluby, takie jak Boodle's, wpuszczają kobiety jako osoby towarzyszące (funkcjonuje w nich kącik dla kobiet)".
7. I najsmaczniejsze na koniec! Z sekcji kulinarnej dowiecie się, jaką narodową potrawę Polaków szczególnie ukochał sobie pewien wielki rosyjski literat.
To jest ASZdziennik, ale wszystkie cytaty i zdjęcia naprawdę pochodzą z pisma "Dworskie Życie".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...