Gang piekarzy-glutenowców rozbity. Dilowali mąką pszenną i twierdzili że to tylko kokaina

Fot. 123rf.com
Funkcjonariusze CBŚP w serii skoordynowanych aresztowań w piekarniach na terenie całego rozbili groźną szajkę przemytników mąki. Chodzi o znaną w światku przestępczym "Glutenową ośmiornicę" – dowiaduje się ASZdziennik.


Gang specjalizował się w przemycie bogatej w gluten mąki pszennej. Szkodliwą substancję starannie ukrywano w transportach nie budzącej niczyich podejrzeń kolumbijskiej kokainy.

Nielegalna mąka pod postacią białego pieczywa trafiała za sprawą rozbudowanej siatki dilerów m.in. do osób zmuszanych przez swoich partnerów do diety bezglutenowej.

– Spekuluje się, że jednym ze stałych klientów „Glutenowej ośmiornicy” był doprowadzony na skraj rozpaczy znany piłkarz Robert L. – usłyszeliśmy od osób związanych ze sprawą.

Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji nie potwierdza informacji ASZdziennika, jakoby uzależniająca mąka regularnie trafiała do modnych restauracji ze zdrową żywnością, których kelnerzy po cichu dosypywali tę substancję do niektórych dań nie widniejących w karcie, a dostępnych tylko dla grupy wybrańców znających hasło.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mąkę o wartości trzech milionów złotych.

Szacuje się, że rynek nielegalnego glutenu jest dziś wart około pięćdziesięciu milionów złotych, a wartość ta rośnie w zastraszającym tempie dziesięciu procent rocznie.

Tekst: nadesłane (autor znany redakcji).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...