Film MSZ o ekologicznej Polsce hitem Fejsa. Obejrzyj nim umrzesz od smogu [WIDEO]

Fot. 123rf.com
Trwa dwie minuty i promuje Polskę jako lidera walki ze zmianami klimatycznymi. Mowa o nowym filmie, który rząd przygotował specjalnie na Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Wideo jest już największym hitem sieci, bo każdy chce je obejrzeć, nim udusi się od smogu.


MSZ chce w swoim filmie udowodnić, że Polska podejmuje zdecydowane działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Polacy chcą zobaczyć to na własne oczy, nim staną się jedną z tych 47 tysięcy osób, które co roku umierają w Polsce przez zanieczyszczenie powietrza.


– Mieszkam w jednym z tych 36 polskich miast, które Światowa Organizacja Zdrowia umieściła wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej - przyznaje pani Patrycja z Krakowa. – Nie wiem ile czasu mi zostało, więc chcę zobaczyć, że rząd w Polsce wdraża nowoczesne, przyjazne środowisku technologie wytwarzania i oszczędzania energii.

Internauci są zachwyceni, że rząd spełnił ich ostatnie życzenie, nim rozstaną się ze światem przez choroby płuc i serca. Na filmie zobaczyli Polskę jako "zielone płuca" Europy, zupełnie jakby elektrownie węglowe nie wypuszczały do atmosfery 150 mln ton dwutlenku węgla rocznie, a w Puszczy Białowieskiej nic się nie stało.


– Strach wychodzić na miasto przez stężenie benzoapirenu, bo w Polsce w okresie alarmów smogowych o 8 proc. rośnie liczba zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych – przyznaje pan Marek z Katowic. - Więc siedzę na YouTubie i sobie oglądam, jak to zrównoważona gospodarka leśna oraz dbałość o zasoby naturalne pomagają usunąć nadmiar dwutlenku węgla z powietrza.

Film MSZ zbiera też przychylne recenzje od zawodowych recenzentów.

Jak nowiem udowodnił na Twitterze Marek Józefiak z Greenpeace Polska rozkładając produkcję na czynniki pierwsze, w filmie MSZ nie ma samych kłamstw.
Bo jest w nim też wiele hipokryzji i półprawd.
To jest ASZdziennik. Film MSZ nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...