Naukowcy: śmiało scrolluj dalej Fejsa przy stoliku, twoi znajomi też mają cię w d*pie

Fot. 123rf.com
Już nie musi być ci głupio, że bawisz się teraz smartfonem zamiast rozmawiać ze znajomymi – dowiaduje się ASZdziennik. Jak ustalili naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, twoi znajomi przy stoliku też mają cię w dupie. Co więcej, tylko czekają, aż pójdziesz do domu i wreszcie zostawisz ich samych.


– Możesz spokojnie oglądać instastory Dua Lipy i dokonczyć rundkę w 2048, bo reszta znajomych przy stoliku też cię olewa – wynika z badań PAN. – Śmiało sprawdź co nowego weszło na Netflixa, bo oni na serio też woleliby być teraz w domu przed TV niż męczyć się z tobą w jednym pokoju – twierdzą naukowcy.

Badania wykazały, że bardziej interesują cię teraz komentarze pod nowym postem Magdy Gessler niż ględzenie Ewki, twojej przyjaciółki jeszcze z czasów ogólniaka, która właśnie ogłasza płeć swojego pierwszego dziecka.

Oznacza to, że nie musisz chować telefonu pod stołem: odważnie oprzyj łokcie na blacie, spójrz im przez chwilę głęboko w oczy i scrolluj dalej.

– Twój ulubiony słodki buldożek francuski z Insta wrzucił właśnie absurdalną fotkę w stroju delfina, więc je*ać Tomka, który musiał załatwić sobie zastępstwo w pracy, żeby po raz pierwszy od miesiąca mieć wolny wieczór i spotkać się ze znajomymi – ustalili naukowcy.

Nikogo z tych ludzi nie interesuje co u ciebie słychać, bo olewają cię teraz tak samo, jak ty ich – twierdzi PAN. Zdaniem ekspertów dowodzi to słuszności tezy, jakoby ludzie ignorujący znajomych za pomocą smartfona są przez tychże znajomych ignorowani wprost proporcjonalnie do własnego ignorowania innych.


Aktualna randka jest zresztą też koszmarnie nudna i zmierza donikąd, więc bez obaw możesz dalej śmiało przeglądać Tindera, aż w końcu ta osoba z drugiego końca stołu sobie pójdzie - uspokajają eksperci.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...