Fejkowa 7-letnia Zosia "narysowała" Marsz Niepodległości. Mamy jej inne rysunki

Fot. facebook.com/gabriela.lazarek.5
Gabriela Lazarek znana z samotnych, bohaterskich (bez ironii) protestów w Cieszynie przeciwko nacjonalizmowi opublikowała rysunek 7-letniej Zosi. Była to relacja z Marszu Niepodległości widzianego oczami dziecka jako zbiorowisko faszystów, nacjonalistów i antysemitów. Tyle, że okazało się, że Zosia wcale nie istnieje.


Pani Gabriela opublikowała "dziecięcy" rysunek z komentarzem: Narysujcie proszę, kochane dzieci, jak obchodziłyście z waszymi rodzicami Święto Niepodległości :)

Narysujcie proszę, kochane dzieci, jak obchodziłyście z waszymi rodzicami Święto Niepodległości :) UWAGA! DUŻYMI...

Opublikowany przez Gabriela Lazarek Wtorek, 13 listopada 2018
Ktoś jej wytknął, że 7-letnie dziecko raczej nie wykaligrafowałoby "Śmierć wrogom ojczyzny!" czy "J*bać Żyda!", zwłaszcza bez błędów, ani nie zanotowałaby obecności włoskich faszystów z "Forza Nuova" i nie powiązała ich z polskimi nacjonalistami. Dopiero wtedy aktywistka przyznała, że to ona jest autorką, a rysunek przedstawia to, co potencjalna Zosia mogłaby na marszu zobaczyć.

My jednak mamy wątpliwości i uważamy, że 7-letnia Zosia istnieje. Inaczej nie narysowałaby kolejnych rysunków specjalnie dla ASZdziennika, prawda?

1.


2.


3.


To jest ASZdziennik. 7-letnia Zosia została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...