PILNE: Spadek Polski na liście państw najlepszych do życia. Powodem nowy singiel Pawła Domagały

Fot. 123rf.com
Agencja Standard&Poor's obniżyła rating Polski do poziomu śmieciowego z perspektywą negatywną – podaje Reuters. To reakcja rynków na nowy singiel Pawła Domagały. Przez piosenkę "Wystarczę ja" Polska spadła o 145 miejsc w rankingu państw najlepszych do życia. Jest tak zła, że ONZ apeluje do świata o otwarcie granic dla uchodźców z zagrożonych emisją terenów.


ONZ skontrolował państwa pod kątem poziomu bezrobocia, ryzyka wojny domowej, aktów przemocy, skażenia powietrza, korupcji, rządów autorytarnych, morderstw na 1000 mieszkańców oraz odległości do najbliższego źródła "Weź nie pytaj". Rygorystyczne kryteria ONZ całkowicie nas pogrążyły.
Komisja posłuchała Pawła Domagały, a Polska natychmiast spadła gdzieś między Koreę Północną a samozwańczą republikę Reniferii proklamowaną przez szamana jednej z osad na Syberii.

Dobrobyt w Polsce to tylko zasłona dymna dla cierpień, które Paweł Domagała każdego dnia zadaje temu bogobojnemu i dumnemu niegdyś narodowi - ocenił ONZ. Ludzie w Polsce żyją z dnia na dzień w ciągłym strachu: nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy usłyszą "Wystarczę ja" albo "Weź nie pytaj" i przyjdzie im umrzeć z zażenowania.

– Pod warstwą lukru wywołującego torsje i krwawienie z uszu kryje się toksyczna porcja samozachwytu i zabiegania o względy słuchaczy w precyzyjnie ustalonej przez marketing grupie docelowej – ostrzega ONZ, porównując nową piosenkę do Czarnego Czwartku w USA, poniedziałkowych poranków, czcionki Comic Sans, deptania po Lego, ataku rwy kulszowej i Internet Explorera.


A przecież Polska już tyle wycierpiała, gdy nie tak dawno przez cały kraj przetoczyła się fala popularności "Weź nie pytaj", hitów Sławomira czy Rafała Brzozowskiego.

– Polacy nadal budzą się z krzykiem po nocach, bo wydaje im się, że słyszą echa "weź nie pytaj, weź się przytul" czy "kiedy stuknie mi 50 lat, wkoło fury i bzdury, dziewczyny młode do mnie: Ech! i Ach!" – czytamy w komentarzu do raportu. – Teraz będą musieli zmierzyć się jeszcze z tekstem "i nawet słońca brak nie boli tak, bo jestem ja, wystarczę ja".

ONZ podaje, że pozostałe kraje świata zajęły ex aequo drugie miejsce

Tam jeszcze nie znają piosenek Pawła Domagały.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia oprócz piosenek Pawła Domagały zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...