Nowe zadanie w Ameryka Express. Celebryci znajdą Peruwiańczyków, na których wymusili pocałunek, i ich #@$!$ przeproszą

Fot. TVN Player
Krytyka ze strony telewidzów wreszcie spotkała się z odzewem TVN. Po tym, jak w ostatnim odcinku “Ameryka Express” uczestnikom programu kazano całować obcych mieszkańców Peru, stacja postanowiła oficjalnie zareagować. I powiedzieć to, na co wszyscy czekają.


– Jest nam ogromnie przykro. To było idiotyczne zadanie i nie powinno było się pojawić w programie – kaja się TVN w specjalnym komunikacie. – Macie rację. Zachęcanie uczestników do molestowania Peruwiańczyków i Peruwianek jest niedopuszczalne i wcale nieśmieszne. Przepraszamy wszystkie osoby, które uczestnicy programu całowali i dotykali wbrew woli.

Świadomi faktu, że ich przeprosiny niekoniecznie dotrą do poszkodowanych Peruwiańczyków, TVN ogłosiło też, że uczestnicy “Ameryka Express” otrzymają nowe zadanie. Będą musieli odnaleźć ludzi, na których wymusili pocałunek, i ich przeprosić. Trzymając się w bezpiecznej, niezagrażającej odległości.

Co na to sami uczestnicy?

– Chętnie wrócę do Peru i wykonam zadanie. Szczere przeprosiny to jedyne, co mogę teraz zrobić – mówi Tomasz Karolak, który wraz ze swoim partnerem Jakubem Urbańskim całowali Peruwianki, niekoniecznie dbając o ich zgodę. – Obaj nie możemy sobie wybaczyć, że molestowaliśmy kobiety z innej kultury jak biali panowie, którym wszystko wolno. I jeszcze cieszyliśmy się z tego przed kamerą jak głupi.


Karolakowi wtóruje Filip Chajzer, który nie ograniczył się do całowania na siłę: niesiony porywem chwili, jednej z Peruwianek położył nawet rękę na biuście.

– Zachowałem się jak ostatni dzban – przyznaje Chajzer. – To, że zadanie mieli wykonać wszyscy, w ogóle mnie nie usprawiedliwia. Mam swój rozum, powinienem był postąpić przyzwoicie i odmówić udziału w konkurencji, która zakładała molestowanie seksualne. Bardzo chcę odnaleźć te panie i je przeprosić.

To nie będzie łatwe zadanie. W końcu celebryci całowali zupełnie obcych ludzi. Jednak część uczestników już zadeklarowała, że niezależnie od tego, czy uda im się odnaleźć właściwe osoby w Limie, przekażą sowite darowizny dla peruwiańskich organizacji walczących z przemocą wobec kobiet.

– W Peru ten problem jest bardzo poważny – wyjaśnia Jakub Urbański. – Żałuję, że doczytałem o tym dopiero teraz. Powinniśmy byli przed programem dowiedzieć się więcej o Ameryce Południowej. Ale woleliśmy pojechać tam na pałę jak zadowoleni z siebie, bogaci biali turyści, którymi jesteśmy.

Nowa konkurencja dla uczestników programu to jednak nie koniec wyzwań. Jeszcze trudniejsze zadanie leży przed stacją TVN, która wyprodukowała i wyemitowała “Amerykę Express”.

Teraz muszą wymyślić inne popularne show, które nie będzie safari białych ludzi wśród dzikich.

To jest ASZdziennik. To chyba jasne, że wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...