Tylko u nas: Prawdziwy plan Marszu Niepodległości minuta po minucie plus MAPA

Chaos związany z organizacją legalnego-nielegalnego-a-potem-znów-legalnego Marszu Niepodległości właśnie się zakończył. ASZdziennik dotarł do szczegółowego planu i mapy uroczystości z udziełem narodowców i ich kolegów z Pałacu Prezydenckiego i Kancelarii Premiera.


14:00
Uroczyste otwarcie Marszu.

14:01
Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz pierwszy rozwiązuje zgromadzenie.

14:05
Krótka przepychanka Andrzeja Dudy z Krzysztofem Bosakiem przy transparencie o białej Europie. Mateusz Morawiecki proponuje, żeby panowie dzierżyli transparent na zmianę.

14:10
Pierwszy fajny obrazek Marszu. Robert Winnicki wraz kolegami uczą Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego kroku defiladowego według wzoru bawarskich zamawiaczy piwa z 1933 roku.

14:24
Delagacja gości z Niemiec rozdaje uczestnikom marszu okolicznościowe wafelki. Na hasło "TVN kłamie" otrzymuje się podwójną porcję.

14:51
Próba blokady marszu przez lewaków. Organizatorzy wzywają policję, ale sobie przypominają, że przecież nie ma policji. Robert Winnicki wysyła więc paru chłopaków z Andrzejem Dudą na czele, jako najmłodszym stażem na marszu.

14:52
Andrzej Duda wraca z niczym. Znów się go nie posłuchali.

14:53
Zebranie sztabu kryzysowego marszu. Chłopcy chcieliby zrobić porządek swoimi metodami, ale jakoś tak głupio na to 100-lecie. Mateusz Morawiecki proponuje, żeby po prostu lewaków okłamać, że Marsz idzie do domu i przejść obok nich na chama.

15:01
Okolicznościowe selfiaki prezydenta i premiera z przedstawicielami rodzin na marszu. Uroczyste przekazanie Andrzejowi Dudzie marszowej kominiarki.

15:15
Andrzej Duda odpala pierwszą racę w życiu, wdrapuje się eksportującego marsz Rosomaka i robi stage dive. Łapie go delegacja Wielkiej Italii.

15:19
Dramat lewaka przed telewizorem. Rozum podpowiada, żeby nie trzymać kciuków za zadymy, serce chciałoby potwierdzenia stereotypów o faszolach.

15:32
Marsz zamienia się w piknik, przełamują się lody. Żołnierze dają narodowcom z ONR przejechać się Rosomakiem po kebab.

15:45
Narodowcy wracają. Tłumaczą, że słysząc "po kebab" zrozumieli, że "po kebabie". Na szczęście nikomu nic się nie stało. Delegacja z Niemiec wcześniej wyniosła całą obsługę.

15:59
Hanna Gronkiewicz-Waltz... zresztą, nieważne.

16:01
W marszu grasują prowokatorzy z kamerą i pytaniem, kim był Ignacy Paderewski.

16:07
Marsz zbliża się do Stadionu Narodowego. Do Andrzeja Dudy docierają pierwsze informacje o transparentach, które widać za jego plecami. Prezydent RP zakłada kominiarkę i dla niepoznaki zaczyna skandować "j**ać policję".

16:18
Organizatorzy dopinają listę mówców na zakończenie marszu. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki będą przedzieleni Jonasem Nilssonem z Afrykanerskiego Ruchu Oporu.

16:33
TVP nadaje rozmowę z rodziną z dziećmi. 22-letni ojciec rodziny przyszedł na marsz z 21-letnią żoną i parą 20- i 19-letnich dzieci. To ich szósty wspólny marsz.

16:51
Zaczynają się przemówienia. Krzysztof Bosak mówi o Europie małych ojczyzn, co TVN przekręci na "Europę białych mężczyzn", Robert Winnicki domaga się zwrotu obrazu madonny z wielkim cycem, a Mateusz Morawiecki obiecuje zbudowanie Mostu Poniatowskiego.

16:59
Wszyscy zapominają, że miał przemawiać Andrzej Duda. Organizatorzy improwizją więc mównicę, przewodniczący ONR Białystok bierze prezydenta na barana. Andrzej Duda dziękuje narodowcom, że pozwolili mu pójść w marszu i wzywa, żeby patrzeć na to co łączy, a nie dzieli.

17:00
Po słowach prezydenta zapada cisza.

17:05
Ktoś zaczyna wreszcie nucić "Miłość w Zakopanem". Po chwili dołącza do niego 100 tys. gardeł.

17:15
Świat kończy oglądanie obchodów zakończenia I wojny światowej we Francji i zaczyna przeglądać obrazki z Polski na Fejsie.

I sprawdza czy to nie fejk.

To jest ASZdziennik. Na razie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...