Jak ujarzmić mężczyznę? Przedwojenny poradnik czy prawicowy portal [ZGADNIJ SAMA]

Fot. Polona
Drogie singielki! Czy najbardziej na świecie marzycie o tym, żeby wyjść za mąż? Jeśli tak, to gratulacje, jesteście normalne, nie tak jak te wszystkie feministki. I to dla was postanowiliśmy znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania świata. Jak owinąć sobie mężczyznę wokół palca, skutecznie doprowadzić go do ołtarza, a potem stworzyć zgodne i szczęśliwe stadło?


W poszukiwaniu pereł miłosnego coachingu zanurkowaliśmy w Polonie wśród starych druków i broszur. I wynurzyliśmy się z pozycją “Coś dla pań. Jak ujarzmić mężczyznę” z 1932 r. autorstwa kogoś o pseudonimie Geta Garbo (taki thirtiesowy odpowiednik butów Abibas albo perfum Hugo Bass).
Jakież było nasze rozczarowanie, kiedy w poradniku dla kobiet sprzed prawie 90 lat nie znaleźliśmy nic, czego nie byłoby na dowolnym prawicowym portalu.

Oto zbiór cytatów z rozpadającej się broszury pomieszanych z najaktualniejszymi cytatami z Frondy, Polonii Christiany czy portalu Aleteia. Która odgadnie, co jest z lat ‘30, a co z teraz, wygrywa męża.

1. Panna, która chce wyjść za mąż, powinna umieć gotować, nawet dobrze i smacznie gotować.

2. Do miłości i gotowania podchodź z bezgranicznym oddaniem.

3. Zarówno sprzątanie, jak i wszelkie inne czynności gospodarskie, mogą jej przynieść jedynie chlubę i korzyść.

4. Jeśli mąż lubi wątróbkę, to kup mu ją także, a nie tylko dla pieska.

5. Być zawsze w humorze. Nie obrażać się i nie denerwować się.

6. Potomkowie Adama niezmiennie boją się naszego płaczu.

7. Bądź zawsze czysta i ładnie pachnąca.

8. Mniej się pudrować, a energiczniej się myć.

9. Największym ciosem dla rodziny jest to, że żona zaraz po ślubie zaczyna zaniedbywać dom i krzywić się na wszystko, co dotyczy domu. Takie kobiety wykazują egoizm i zły charakter.

10. Do miłości i gotowania podchodź z bezgranicznym oddaniem.

11. Czy nie milej byłoby podziwiać i chwalić męża, nawet za te drobne sprawy, dzięki którym jest włączony do życia w gospodarstwie domowym?

12. Kobieta powinna dać odczuć mężczyźnie, że jest on drogowskazem, opiekunem.

13. Ważne jest, by umieć motywować swojego mężczyznę do wykonania zadania, a po fakcie z wielką czułością chwalić go, wyrażać uznanie i szacunek dla jego zdolności.

14. Rozpieszczaj męża, ale nie dzieci.

15. Kobieta powinna wykazywać wdzięczność mężowi i starać się uczynić go subtelniejszym.

16. Nie czuj się skrępowana, by mówić wszystkim dookoła, jak wspaniały jest Twój mąż.

17. Gdzie kobieta zatraca subtelność, uczciwość, czystość, tam mężczyzna zatraca idealny pogląd na kobietę, a społeczeństwo ginie.

Odpowiedzi:
1 - poradnik, 2 - portal, 3 - poradnik, 4 - portal, 5 - poradnik, 6 - portal, 7 - portal, 8 - poradnik, 9 - poradnik, 10 - portal, 11 - portal, 12 - poradnik, 13 - portal, 14 - portal, 15 - poradnik, 16 - portal, 17 - portal.

To jest ASZdziennik, ale żaden z cytatów nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...