Miły gest telewizji. Zgodnie pokazały kobietom, gdzie ich miejsce [FOTO]

fot. Facebook / Dorota Warakomska
Garść liczb na początek: Polki mają prawa wyborcze równo od 100 lat. W tegorocznych wyborach samorządowych kobiety stanowiły 40% list, często zajmowały na nich wysokie miejsca. Więcej kobiet niż mężczyzn poszło także do urn. Hurra! Girl power! Kobiety do polityki! No i wydało się, lewaki, że nie macie telewizorów.


Zdjęcia powyżej przedstawiają wieczory wyborcze w Polsat News, TVN24 i TVP Info. To wielki sukces miłośników hasła, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje - trzy telewizje, zwykle prezentujące odmienne punkty widzenia, wreszcie sprzymierzyły się w jednej kwestii. Jednogłośnie postanowiły dopuścić do swoich paneli wyborczych wyłącznie panów.

Wśród męskich ekspertów takich jak Roman Giertych, Jan Rokita, Piotr Apel czy Adam Bielan nie znalazło się miejsce dla ani jednej kobiety. Jak widać, w tej kwestii porozumienie między podziałami okazało się możliwe.

Kobietom został już tylko internet.

P.S. Oczywiście nie mogło być tak pięknie do końca - z niepisanej umowy stacji telewizyjnych wyłamał się Polsat. Po zakończeniu panelu Bogdana Rymanowskiego, zarezerwowanego dla panów, kobiety zaproszono do miłej rozmowy we własnym gronie.

To jest ASZdziennik. Niestety, skład paneli wyborczych to prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...