Kaczyński: Jeszcze dziś podamy miasto, które od jutra będzie nową stolicą Polski

Źródło: TVN24
Było miło, ale się skończyło. To ostatni dzień Warszawy jako stolicy Polski. Od jutra to godne miano będzie nosić jakieś bardziej odpowiedzialne miasto.


– Warszawa się już nastolicowała. Czas na jakieś inne miasto – oznajmił na wieczorze wyborczym reporterowi ASZdziennika Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS obiecał, że nazwę nowej stolicy Polacy poznają jeszcze dziś, tak, aby od jutra nowe miasto stołeczne mogło wziąć się od razu do roboty.

Z naszych informacji wynika, że nie ma za dużych wymagań. Chce tylko, żeby miasto zgodziło się, żeby jego prezydentem został Patryk Jaki.

Jak się dowiadujemy, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Z naszych informacji wynika, że w pierwszym kwadransie od ujawnienia propozycji odmówiły: Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Białystok, Lublin, Szczecin, Tarnów, Zielona Góra, Suwałki, Gdynia, Kraków, Ostrołęka, Płock, Opole, Kalisz, Leszno, Częstochowa, Rzeszów, Kielce, Radom, Puławy, Zamość, Chełm, Ostróda, Ełk, Siedlce, jeszcze raz Opole, Łomża, Augustów, Elbląg, Olsztyn, Toruń, Jelenia Góra, Chorzów, Nowa Sól i Słupsk. Nieoficjalnie mówi się też o miastach zagranicznych, które w kampanii odwiedził Patryk Jaki.

Okazuje się jednak, że PiS przygotowany jest i na taki sceniariusz. Nie wyklucza więc wybudowania Patrykowi Jakiemu nowego miasta.

Takiego, w którym nikt go nie zna.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Chyba.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...