Unia ukarała Polskę. Od następnego szczytu polski przedstawiciel usiądzie przy stoliku dziecięcym

Wikimedia Commons / Mariusz Ciechoński / ASZdziennik
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Od następnego unijnego szczytu Polska straci krzesło przy stole dorosłych.


– 27 krajów Unii jednogłośnych jak nigdy. Do czasu, aż Polska przestanie strzelać na każdym kroku focha, przedstawiciel Warszawy będzie przysłuchiwał się unijnym przywódcom znad malowanki przy stoliczku dziecięcym – dowiaduje się ASZdziennik w Brukseli.

To pokłosie decyzji Zbigniewa Ziobry, który w czwartek - jako jedyny przedstawiciel kraju Unii - zgłosił weto do wszystkich propozycji przewodniczącej Unii Austrii dotyczących karty praw podstawowych. Minister PiS nie zgodził się na zapis o ochronie osób LGBT, kiedy "Mordy na Chrześcijanach i Żydach nie znajdują wystarczającego potępienia w ważnych międzynarodowych dokumentach".

To oczywiście tylko kropla, która przepełniła czarę. Wcześniej były zwycięstwo 1:27 Beaty Szydło, wyimaginowana wspólnota Andrzeja Dudy, wypowiedzi Mateusza Morawieckiego o funduszach unijnych starczających zaledwie na chodniki i setki mniejszych czy większych fochów przy których Węgry to filar Wspólnoty.


Jak się dowiadujemy, Polska, choć odesłana nieco na bok w stosunku do stołu dorosłych, nie będzie mogła narzekać na nudę.

Na naszych przedstawicieli na stoliku będą czekać kredki i kolorowanki z ulubionymio najważniejszymi klęskami historycznymi Rzeczpospolitej.

Oraz snickers.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...