Globalna awaria Netflixa. 1,5 mln studentów z Polski próbowało zalogować się na jedno konto

Fot. 123rf.com
Ponad 120 mln użytkowników z całego świata straciło dostęp do filmów i seriali na ponad 24 godziny – alarmuje Niebezpiecznik.pl. Netflix dementuje plotki o ataku hakerów. Tłumaczy, że to tylko 1,5 mln studentów z Polski próbowało zalogować się na jedno konto.


– Zrzuciliśmy się z Patrycją, Mariuszem i Olką na podstawowy pakiet – tłumaczy Artur z akademika SGGW w Warszawie. – Wyszło po 8 zeta, więc jesteśmy do przodu o popcorn i może nawet Żubra na czwórkę.

Do ich składki szybko dołączyli sąsiedzi z pokoju obok, a wkrótce dostępem do Netflixa cieszyło się już całe piętro. Nikt nie pasożytował: każdy uczciwie dorzucał się do wspólnej kasy, a bariera wejścia spadła do 52 groszy.

– Zasady były proste, każdy pokój miał rotacyjnie 60 minut na serial, a jeżeli w ciągu 5 minut nie zdecydował co chce oglądać, kolejka przepadała – tłumaczy Artur. – Jak ktoś się nie wylogował po obejrzeniu albo ciągnął drugi odcinek, zmienialiśmy hasło do konta i wypadał poza system bez zwrotu 52 groszy.

Każdy uczciwie trzymał się niepisanego kodeksu. Do czasu. Bo zapatrzony w "Dobre Miejsce" i "Atypowego" Artur nie wiedział, że ta bańka musi kiedyś pęknąć.

– Coś mnie tknęło, kiedy zadzwoniło Kortowo – zdradza Artur. – Pytali, czy pierwsze roczniki mogą zapłacić trzy grosze z góry do końca magisterki, i czy przewidujemy zniżki, jeżeli wciągną Politechnikę Śląską i Akademię Morską z Gdyni.

I wtedy stało się najgorsze, a najsłabszym ogniwem okazała się ludzka słabość.

– Ponad 1,5 mln z nas okryło się hańbą i złamało najcenniejszą zasadę – zdradza Artur. – Zalogowali się w jednym momencie i próbowali oglądać dalej, Netflix tego nie wytrzymał.

Brak rozwagi studentów z Polski sprawił, że bez planów na wieczór pozostało 120 mln użytkowników Netflixa z całego świata. Firma usunęła już usterkę i zapowiada środki zaradcze.

Do końca roku roześle do akademików w całej Polsce skrypty seriali, żeby nie musieli się logować.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...