8 cytatów prawicowców i księży, które sprawią, że jeszcze dziś kupisz bilet na Kler [CYTATY]

Fot. Telewizja wPolsce.pl/TVP/Adrian Grycuk/Wikimedia Commons
"Kler" Wojciecha Smarzowskiego wchodzi do kin już w piątek 28 września i zapowiada się na największy hit tej jesieni. Prawicowe autorytety i księża postanowili jednak gmuchać na zimne i zagwarantować, że w kinach stawią się nieprzebrane tłumy. Dlatego się odezwali.


Oto 8 pełnych oburzenia cytatów, które sprawią, że jeszcze dziś kupisz sobie bilet na Kler. Albo od razu dziesięć.

1.

Wybór jury [festiwalu w Gdyni, gdzie "Kler" dostał nagrodę specjalną - red.] dla takiej szmiry w 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II i 100-lecie polskiej niepodległości, której nie byłoby bez heroizmu polskiego kościoła uważam za moralną aberrację.
Jacek Kurski, prezes TVP

2.

Również w kościele istnieje tak zwana piąta kolumna. Piąta kolumna szatana, która czy to grzesząc, czy to jawnie współpracując z wrogimi nam siłami robi bardzo złą robotę.
ks. Henryk Zieliński, red. naczelny tygodnika "Idziemy"

3.

Mamy nowy etap. Do niedawna rodzime lewactwo ubolewało, że KK ma twarz Rydzyka, a powinien mieć twarz JPII. Ale teraz wraz z wejściem "Kleru" do kin lewactwo ogłosiło, że winnym pedofilii w KK jest JPII. Czyją w tej sytuacji twarz powinien mieć KK? Pieronka? Lemańskiego? Wiem! Michnika!
Ks. Dariusz Kowalczyk, jezuita

4.

Płytki, powierzchowny, naiwny.
Marzena Nykiel, red. naczelna wPolityce.pl

5.

Poczekam na odpowiedź [w sprawie współfinansowania filmu przez państwo - red.] i wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin.
Anna Sobecka, poseł

6.

W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu 'Kler' informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel.
Piotr Gliński, minister kultury

7.

Smarzowski doskonale wpisuje się w plan Dugina który zakłada skłócenie Polaków z Ukraińcami oraz rozbicie Kościoła katolickiego.
Gość z Facebooka

8.

Dziś zdegenerowane środowiska literacko-aktorskie, których formacja przegrała wybory, atakują Prawo i Sprawiedliwość, a ostatnio zaatakowała także Kościół. Wystarczyło, że paru księży popełniło ciężki grzech pedofilii.
Stowarzyszenie GodnośćUwaga, wszystkie cytaty są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...