Episkopat zbudował pierwszy kościół z piernika i marcepanu. Ma zachęcać młodych wiernych

Fot. Wikimedia Commons
Polski Kościół Katolicki ma nowy pomysł na przyciągnięcie na swoje łono młodych wiernych. W tym celu ma posłużyć pierwszy na świecie kościół zbudowany w całości z piernika i marcepanu.


Niewielu się tego spodziewało, ale Episkopat radykalnie zareagował na powszechną ostatnio krytykę Kościoła i odpływ wiernych. Postanowił więc uatrakcyjnić swoją ofertę dla najmłodszych wiernych.

– Kościół dzieciom nie kojarzy się zwykle zbyt dobrze – mówi nam przedstawiciel Episkopatu. – Nudzi im się, mają problem z wysiedzeniem na mszy. Mamy nadzieję, że nasz najnowszy pomysł to zmieni.

Dlatego już dziś pod Opolem, odbędzie się prezentacja kościoła w całości wykonanego ze słodkich, jadalnych materiałów. Ściany zrobione są z piernika, drzwi, okna i dodatki z marcepanu, a dach pokrywa gruba warstwa lukru. Nad wejściem widnieje czekoladowy napis "Głodnych nakarmić". Żeby ułatwić dotarcie do kościoła, droga z miasta została wysypana okruszkami. Za drogowskazy mają też służyć lizaki w kształcie krzyża.

Jak się dowiadujemy, jeśli eksperymentalny kościół z piernika odniesie sukces, hierarchowie zapowiadają budowę kolejnych w całej Polsce. Wszystko zapowiada, że tak właśnie się stanie, bo pod budynkiem od rana czeka tłum dzieci.

– Aż chciałoby się go schrupać – stwierdzili zgodnie 9-latek i miejscowy proboszcz.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...