Sukces księdza. Porównał ateistów do zwierząt i sprawił, że nawet oni modlą się za jego zbawienie

Fot. 123rf.com
Owocne e-rekolekcje proboszcza z Chojnic. Ksiądz Janusz Chyła wygłosił na Twitterze kazanie do ateistów. Napisał, że "człowiek bez odniesienia do Boga zostaje zredukowany do poziomu zwierzęcia". I sprawił, że nawet niewierzący modlą się teraz o zbawienie dla księdza łamiącego największe przykazanie miłości.


ASZdziennik dotarł do słów Jezusa Chrystusa, które wg Ewangelii miał zostawić on wiernym jako fundament etyki chrześcijan.

– Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem a bliźniego swego jak siebie samego – głosi przykazanie miłości podarowane ludziom przez zbawiciela.

Niezgodność słów księdza Janusza Chyły ze słowami Jezusa Chrystusa zaniepokoiła ateistów z całej Polski.
Bo choć wszyscy ludzie, w tym też księża Janusze, metropolici, prezbiterzy czy papieże, ateiści czy agnostycy, są obok szympansów i goryli zwierzętami, kręgowcami, ssakami i naczelnymi, to wydaje się, że pisząc o "redukcji" i sugerując odhumanizowanie duchowny zapomniał o miłowaniu bliźniego swego jak siebie samego.

Poświęcenie księdza z Chojnic i ofiarne wystawienie się na gniew Boga przyniosło już pierwsze efekty.

–Jedna Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji zbawienia księdza Chyły jeszcze nikomu nie zaszkodziła – mówi nam Agnieszka, ateistka z Łodzi. – Mi to nie zaszkodzi, a proboszczowi powinno się przydać.

Bo, jak twierdzi, każdy człowiek bez miłości do bliźniego zostaje zredukowany do hejtera.
To jest ASZdziennik. Wpis księdza nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA