Dramat TVN. Usunęli memy z Vogule Poland, nie wzięli pod uwagę, że opublikujemy je w ASZdzienniku

Fot. TVN / VOGULE POLAND
Vogule Poland to prześmieczy fanpage (jest też Insta i strona) psychofanów Magdy Gessler i Beaty Kozidrak. Którzy swoje idolki umieścili już na miliardach memów. Ale nie wzięli pod uwagę prawników TVN-u. A prawnicy TVN-u nie wzięli pod uwagę internetu.


TVN doprowadził właśnie do zamknięcia profilu Vogule na Instagramie i ogłosił, że serwis ma charakter hejterski, bo "bazuje na złośliwościach kierowanych pod adresem różnych osób, żeruje na wizerunku gwiazd, przez co przyczynia się do rozpowszechniania nienawiści i kreowania negatywnych społecznie wzorców". Całość oświadczenia jest tu.

Tym samym ktoś z tej wielkiej medialnej korporacji nie ogarnął kilku rzeczy:

1. Że jest coś takiego jak internet. Jeśli to nowe słowo, tu definicja z Wikipedii.

2. Że ludzie w tym internecie cenią sobie wolność słowa, a memy są jej naturalnym wyrazem.

3. Że ludzie w tym internecie jak już umieszczają kogoś na memach, często windują gwiazdorski status tej osoby. Czasami burzy to naturalną hierarchię budowaną przez kolejność pojawiania się na prezentacji ramówki, ale Agnieszka Woźniak-Starak musi z tym jakoś żyć.

4. Że ludzie w tym internecie często są najwierniejszymi widzami tej właśnie stacji i raczej nie warto ich pałować banami, bo wtedy cieszy się Polsat.

5. I że ktoś może przekornie zbanowane materiały opublikować, żeby wszyscy zobaczyli ich hejterski charakter. Na przykład tutaj.
Akcję #FreeVogulePoland możesz wesprzeć:
- wchodząc na profil Vogule Poland
- wchodzą na stronę Vogule Poland
- ustawiając sobie nakładkę na profilówce z #FreeVogulePoland
- poudzielać się pod postem TVN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...