Dramat proboszcza. Jego wpis o pogrzebie Kory jest tak słaby, że nawet ksiądz mówi: Zamilknij klecho

Proboszczowi nie spodobał się pogrzeb Kory.
Proboszczowi nie spodobał się pogrzeb Kory. Fot. Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta
8 sierpnia na warszawskich Powązkach odbył się pogrzeb Kory Jackowskiej. Niektórym nie przypadł do gustu, także dlatego, że był świecki.


– Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec – napisał na Twitterze Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku.

Co prawda nie dodał "2 na 10" ani "za moich czasów to były pogrzeby!", ale jego wpis i tak spotkał się ze zdecydowaną reakcją. Także innego księdza.

– Zamilknij klecho – skomentował ks. Wojciech Lemański na FB – Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia - sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju - milczałbyś w takiej chwili.

Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu...

Opublikowany przez Wojciech Michał Lemański Środa, 8 sierpnia 2018
Jak donosi ASZdziennik, ks. proboszcz Marek już szykuje w odpowiedzi diss na Lemańskiego o roboczym tytule "Ekskomunika plz".
To jest ASZdziennik, ale żaden cytat nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...