Dramat Andrzeja Dudy. W nocy KOD powiesił na nim koszulkę z konstytucją i nikt mu jeszcze nie powiedział

Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta / ASZdziennik
Są takie sytuacje w polityce, kiedy każda reakcja jest równie zła. Ofiarą takiego kryzysu padł właśnie Andrzej Duda, któremu w nocy Komitet Obrony Demokracji nałoży koszulkę z napisem "konstytucja".

– Nieświadomy niczego Andrzej Duda od rana paraduje z koszulką z napisem wspierającym opozycję. W Pałacu Prezydenckim i służbach trwa spór czy informować głowę państwa o tym incydencie – dowiaduje się ASZdziennik.

Do nałożenia na prezydenta opozycyjnej koszulki doszło w nocy podczas ogólnopolskiej akcji dekorowania podobną odzieżą pomników w całej Polsce. To rekcja za ściganie za "znieważenie pomnika" osoby, która nałożyła t-shirt na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.
Jak się dowiadujemy tak, niecodzienny ubiór Andrzeja Dudy podzielił urzędników i osoby dbające o bezpieczeństwo pierwszej osoby w państwie.

Kancelaria Prezydenta zwraca uwagę, że prezydent do tej pory z powodzeniem unikał konstytucji i wszelkiego co z nią związane i lepiej, żeby tak zostało. Służba Ochrony Państwa, jak i niektórzy urzędnicy argumentują jednak, że gwałtowna reakcja byłaby przyznaniem się do błędu i wodą na młyn opozycji.

Początkowo liczono, że Andrzej Duda sam się zorientuje, ale potem sobie przypomniano, że prezydent nie zauważyłby nawet Trybunału Stanu, gdyby ten nadepnął mu na stopę.

Dlatego ostatecznie zwyciężył kompromis. Otoczenie prezydenta będzie przez cały dzień chwalić nowe szaty Andrzeja Dudy.

A SOP będzie pilnował, żeby żadne dziecko nie przerwało kordonu i nie wykrzyczało prawdy.

To jest ASZdziennik, ale ściganie za znieważenie pomnika to prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...