Wyczyn strażaków z Polski. Zrobili Szwedom potop i stali się tam superbohaterami

Fot. youtube.com
Brawurowa szarża 140 polskich strażaków rzuciła się do boju przez Bałtyk i zaatakowała okrutne pożary lasów w Szwecji – dowiaduje się ASZdziennik. Polscy strażacy grożą, że będą gasić bez litości do ostatniej iskry. Zachwyceni Szwedzi są zgodni: to będzie polski potop, o którym będzie trzeba pisać trylogię.

Szwecję nękają największe w historii kraju pożary. W lipcu ogień strawił już ok. dwóch milionów metrów sześciennych lasów. Sytuacja jest dramatyczna, więc polskie MSWiA odpowiedziało na prośbę Sztokholmu. Potop zrobią szwedzkim pożarom strażacy z Pomorza, Wielkopolski i Mazowsza.
Na wieść o nadciągającym najeździe 44 wozów i 140 strażaków Szwedzi nie schowali głowy w piasek. Zamiast tego, wyszli na trasę konwoju przywitać pogromców pożarów z Polski, a w internecie rozpuścili wici, że oto przybyli bohaterowie, którzy wyzwolą ich lasy od ognia.
Strażacy z Polski sprawili, że słowo "dziękuję" wejdzie lada dzień do szwedzkich słowników.

– Dziękuję za okazane serce, Polsko. Łza zakręciła mi się w oku. Kto by pomyślał, że rządy i ludzi stać na taki gest. Traktuję to jako bezprecedensowy gest przyjaźni od Polski. Wyobraźcie sobie jak wyglądałby świat, gdyby więcej narodów tak współpracowało – czytamy w jednym z setek prawdziwych komentarzy.
– Dziękuję, polscy bracia! – głosi nagłówek szwedzkiego forum w serwisie Reddit, który z wdzięczności dodał do logo polską flagę.

– Przybyła skrzydlata husaria! – twierdzi kolejny Szwed, który w ramach podziękowania strażakom zamieścił linka do piosenki zespołu Sabaton w wersji strażackiej.
Szwedzi apelują do restauracji, by zapraszały do siebie polskich strażaków, wysyłają podziękowania do polskiej ambasady. Proszą nawet, by stacje benzynowe nie pobierały od Polaków opłat za paliwo.


Na przybycie polskich strażaków z odsieczą zareagowały też same pożary.

Skwiercząc "kończ waść, wstydu oszczędź" padły na kolana i chcą, żeby czym prędzej je ugasić.
To jest ASZdziennik, ale strażacy naprawdę są bohaterami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...