7 zdań z wywiadu z antyfeministką z KoLibra, które nadają się tylko na zdjęcie z Korwinem [GALERIA ZŁA]

Antyfeministka Katarzyna Tryzno twierdzi, że kobiety nie zarabiają mniej od mężczyzn.
Antyfeministka Katarzyna Tryzno twierdzi, że kobiety nie zarabiają mniej od mężczyzn. Fot. Katarzyna Tryzno / Youtube.com/channel/UCFhDelb_J5sOqzQASuWIfZg
Katarzyna Tryzno, wiceprezeska szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber, jest antyfeministką. Prowadzi konserwatywnego bloga Antyfeministka.pl i kanał na Youtube. Z jej wypowiedzi wybraliśmy 7 najciekawszych cytatów, które ładnie brzmią, ale po prostu nie są prawdą.


W wywiadzie dla Onetu o nieco dziwnym tytule "Czy kobieta może być wrogiem feminizmu? Tak, jeśli nazywa się Katarzyna Tryzno" (jesteśmy całkiem pewni, że takie nazwisko nie jest warunkiem koniecznym) pani Katarzyna opowiada o swoich poglądach. Nie mamy nic przeciwko osobom o innych poglądach niż nasze. Pod warunkiem, że potrafią je sensownie uargumentować, a z tym u pani Katarzyny bywa różnie.

Wybraliśmy więc siedem cytatów, choć można było o wiele więcej, i leciutko polemizujemy z ich treścią. A, ponieważ pani Katarzyna jest antyfeministką, wrzuciliśmy je na tło z twarzą mężczyzny.
Kobiety uzyskały prawa wyborcze dzięki sufrażystkom (fun fact, mają to nawet w nazwie: łac. suffragium – głos wyborczy). Sufrażystki były feministkami.
Blisko, ale nie do końca. Tylko część naukowców jest tego zdania. Na przykład prof. Jacek A. Modliński, embriolog z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt ma inne:

- Uważam, że wniknięcie plemnika do komórki jajowej jest raczej swego rodzaju podjęciem de novo procesów życiowych komórki jajowej, ale nie rzeczywistym początkiem istoty ludzkiej jako takiej - mówi.
O, wow. Pierwszy raz feminizm został określony feminizmem w 1837 roku. 19-letni Karol Marks pewnie by się zdziwił, że jego poglądy powołały ten ruch społeczny do życia, i to 30 lat zanim napisał pierwszy tom "Kapitału".
Co? Może dlatego, że, jak to powiedziała zadająca pytania dziennikarka Zuzanna Opolska, że "feminizm jest ruchem złożonym i istnieje wiele nurtów"? Na co pani Katarzyna rzekła:
Czy ktoś wie, co tutaj się wydarzyło? Chodzi o negowanie w znaczeniu zaprzeczania faktowi zabijania Żydów, czy sprzeciwiania się zabijaniu Żydów? Bo w żadnym wariancie to zdanie nie ma sensu. Oraz: faszyzm to nie nazizm. Oraz: prawo Godwina.
Wie pani, co jeszcze nie jest biologicznie normalne? Dżinsy.
- Wyliczona statystyka pokazuje, jaka jest różnica płac wśród kobiet i mężczyzn ogólnie, ale nie w obrębie branży/sektora - dodaje pani Katarzyna. Co jest bzdurą. Proszę, oto badanie Eurostatu z 2014 roku w formie przystępnej infografiki:
A żeby było jeszcze łatwiej, nagłówek z "Do Rzeczy":

To jest ASZdziennik, ale wszystkie cytaty są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie