MOŻNA PŁAKAĆ JERZY OWSIAK WRACA! TO WIDEO MUSISZ ZOBACZYĆ.

Kim jest Taco Hemingway z nowej piosenki o Kubricku?

Fot. tacohemingway.com/Wikimedia Commons
Album "Cafe Belga" to 11 premierowych kawałków, które od kilku dni podbijają listy przebojów, YouTube'a i rankingi na Spotify. W jednym z nich o Stanleyu Kubricku rapuje Taco Hemingway. W ASZdzienniku dowiecie się, kim jest ten człowiek.

Kim jest Taco Hemingway z nowej piosenki o Stanleyu Kubricku? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu fanów "Lśnienia", którzy zdążyli już zauważyć"Cafe Belga" w trendach na YouTubie.

Płyta ukazała się bez żadnej zapowiedzi 12 lipca 2018 roku i od razu stała się wydarzeniem w świecie polskiej muzyki. Nowa piosenka o Kubricku znalazła się wśród 11 premierowych utworów. Jej autorem jest Taco Hemingway. Warto dowiedzieć się, kim jest człowiek, który inspirował się Kubrickiem do napisania tej piosenki.
W piosence "Reżyseria: Kubrick" rapuje Filip Tadeusz Szcześniak, znany jako Taco Hemnigway. Jest to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze, a w 1996 roku przyjechał z rodziną do Warszawy.

Taco od dziecka zdradzał talent artystyczny. Początkowo zajmował się rapowaniem do bitów MF Dooma i mixtape'ami na YouTubie, ale wkrótce poświęcił się EP-kom na Bandcampie. Szybko okazało się, że jest genialnym twórcą, a młodzież trafnie odczytuje konteksty popkulturowe w jego tekstach i analizuje je na Geniusie.

Do największych przebojów Taco Hemningwaya należą "Następna Stacja", "Deszcz na Betonie", "6 Zer", "Szlugi i Kalafiory", lecz na próżno szukać w nich nawiązań do twórczości reżysera.

O Kubricku Taco wspomina jednak w duecie z Kubą Grabowskim z Ciechanowa, znanym w środowisku muzycznym jako Quebonafide. Przykładowo, wers "Neandertalczyku, ja patrzę w przyszłość jak Stan Kubrick" z kawalka "Metallica 808", to słowa uznania dla wizjonerstwa Stanleya Kubricka i nawiązanie do pamiętnej sceny z "2001: Odysei Kosmicznej", w której nasi człekoksztatni praprzodkowie znajdują pochodzący z przyszłości monolit.


Kto jeszcze oprócz Stanleya Kubricka inspirował Taco Hemingwaya? Wyjaśnienie pada w twórczości Childisha Gambino, wczesnego Eminema, Kanyego Westa i Kendricka Lamara . Posłuchajcie ich na Spotify. Ze względu na niektóre treści, są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia.

To jest ASZdziennik. Radio Eska naprawdę tłumaczy, kim jest Stan Kubrick z piosenki Taco Hemingwaya.

Pomysł: Bożydar.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...