Dramat aktorki do roli Yennefer. Musi spełnić oczekiwania 10 mln Polaków, dla których Yen była pierwszą miłością

Fot. 123rf.com
Nie lada wyzwanie czeka na aktorkę, która podejmie się roli Yennefer w nadchodzącej ekranizacji "Wiedźmina". Jak dowiaduje się serwis IMDB, w wymaganiach do roli czarodziejki z Aedirn pojawił się zapis, że musi spełnić oczekiwania 10 milionów Polaków, którzy skrycie kochali się w niej od "Ostatniego życzenia".

– Do roli 100-letniej czarodziejki poszukujemy doświadczonej czarnowłosej aktorki o bladej cerze i dobrej kondycji, zdolnej sprostać wybujałym oczekiwaniom 10 423 213 Polaków, którzy jako napaleni nastolatkowie przeżyli zupełnie normalną w tym wieku fascynację atrakcyjną postacią kobiecą z literatury fantasy – czytamy w zaproszeniu na casting do roli Yennefer.

Jak ujawnił IMDB, Netflix od momentu zapowiedzi ekranizacji "Wiedźmina" otrzymał od Polaków ponad 10 mln wiadomości na Facebooku na temat wyobrażeń o Yennefer. Większość z nich się nie pokrywa, więc wszystko wskazuje na to, że na aktorkę czeka najtrudniejsza rola w karierze.

– Twarz pociągła i opadające na nią kruczoczarne włosy, wąskie usta i ponure, ale przeszywające spojrzenie - tłumaczy postać Yennefer 36-letni Tomasz z Bydgoszczy. – Z pozoru zimna femme fatale, a tak naprawdę czarująca dama.

– Twarz nie tyle smukła, co jakby półelfia, włosy nie tyle czarne, co mroczne, oczy nie tyle przenikliwe, co tęskne i uwodzicielskie – oczekuje z kolei Piotr z Ciechanowa. – Nie tyle pełna gracji, co energiczna i dostojna, nie tyle smukła, co atletyczna.


IMDB podaje, że cała obsada aktorska "Wiedźmina", włącznie z bohaterem tytułowym i statystami umierającymi w trzeciej minucie S01E01, jest już zatwierdzona, a zdjęcia mogłyby ruszyć w każdej chwili. Na castingach panuje impas, bo po przesłuchaniu 2 tysięcy aktorek wciąż nie znaleziono kandydatki zgodnej z wyobrażeniami 10 mln Polaków.

Cała nadzieja w ostatniej aktorce, która rzutem na taśmę zgłosiła się do roli Yennefer.

Przesłuchania Grażyny Wolszczak zaplanowane są na jutro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...