MOŻNA PŁAKAĆ JERZY OWSIAK WRACA! TO WIDEO MUSISZ ZOBACZYĆ.

Jarosław Kaczyński ogłosił swój polityczny testament. Podzieli Polskę na 7 dzielnic dla 7 książąt PiS [MAPA]

Coraz więcej źródeł mówi o tym, że Jarosław Kaczyński odchodzi na polityczną emeryturę po następnych wyborach. Zrodziło to oczywiście giełdę plotek na temat jego następcy i dało sygnał do bratobójczej wojny w ramach partii. Prezes postanowił to przeciąć i ogłosił swój polityczny testament, który wejdzie w życie pierwszego dnia jego emerytury.

– Małopolska i Pomorze dla Mateusza Morawieckiego, Ziemia Lubelska dla Joachima Brudzińskiego, Dolny Śląsk dla Zbigniewa Ziobry, Podlasie i Mazury dla Tadeusza Rydzyka, Ziemia Łęczycka dla Beaty Szydło, Wielkopolska dla Mariusza Błaszczaka a Pomorze Zachodnie dla Dominika Tarczyńskiego – to główne postanowienia politycznego testamentu, który Jarosław Kaczyński ogłosił Komitetowi Politycznemu PiS w ten weekend.
Prezes w 2019 roku wybiera się na polityczną emeryturę i zamierza polskie sprawy zostawić młodszym. Ale na własnych zasadach.

– Podział na dzielnice zapobiegnie niepotrzebnym kłótniom w łonie Dobrej Zmiany. Każdy przecież coś dostanie, ale nie na tyle dużo, żeby narzucić swoją wolę pozostałym dzielnicom. Typowa sytuacja lose-lose, która zapewni Polsce stabilność na te 180, 200 lat – relacjonuje argumentację Jarosława Kaczyńskiego nasze źródło w partii.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie przywódcy. Przypisana Mateuszowi Morawieckiemu dzielnica małopolsko-pomorsko to tak zwana dzielnica senioralna przynależna najważniejszej osobie w partii. To jej książę będzie oficjalnie władcą Polski z prowadzeniem polityki zagranicznej wśród prerogatyw.


Jak dowiaduje się ASZdziennik, początkowo nowy podział dzielnicowy nie zawierał Andrzeja Dudy, ale Jarosław Kaczyński postanowił jednak wziąć pod uwagę polityczne znaczenie prezydenta.

I dał mu 10 hektarów w Bieszczadach.
To jest ASZdziennik. Wszystko poza emeryturą Jarosława Kaczyńskiego zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...