Sukces Ziemkiewicza. Nawet do "Lata z radiem" udało mu się wstawić wujowy żart o kobietach

Co śmieszy Ziemkiewicza? Żarty, że feministki są brzydkie.
Co śmieszy Ziemkiewicza? Żarty, że feministki są brzydkie. Fot. Adrianna Bochenek / Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Audycja "Lato z radiem" kojarzy się raczej z prognozą pogody dla Juraty czy relacją z Festiwalu Uśmiechu w Łomży niż z ciężkim, prawicowym komentarzem społeczno-politycznym. Ale widać taką drogę obrała jedynka Polskiego Radia.

27 czerwca na antenie prowadzący Wojciech Żołądkiewicz odczytał felieton Rafała Ziemkiewicza o konkursie Miss America, podczas którego zrezygnowano z pokazu w strojach kąpielowych. Publicysta "Do Rzeczy" napisał w nim, że to wina tych niedobrych feministek, bo są brzydkimi kobietami i mszczą się na ładnych.

– Skoro brzydszych nikt nie chce oglądać i adorować, to zorganizowały się tak, aby mężczyźni bali się podziwiać i adorować te ładniejsze – oświadczył.

Po tej audycji do KRRiT trafiło 9 skarg. Pan Rafał z taktem równym jakości swojego researchu odparł, że no przecież to był taki, he he, żart, a jak ktoś nie zrozumiał, to jest gupi i nie ma poczucia humoru.

– Jeśli trzeba tłumaczyć żart, jest to samo w sobie klęska. Trzeba założyć, że albo żart jest do bani, albo trafiła się wyjątkowo tępa osoba – powiedział Ziemkiewicz.– Trudno jest mi uważać swoje żarty za nie do końca udane.

Całe szczęście, że wszystkim innym przychodzi to z łatwością.
To jest ASZdziennik, ale wszystkie cytaty są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...