Erpegoseksualność najgorętszy trendem 2018. Kobiety uwielbiają graczy z postaciami na wysokich levelach

Fot. Wikimedia Commons / 123rf.com
Metroseksualni, drwale, mężczyźni z dziwnymi kępkami włosów na czubku głowy - wszyscy odchodzą do lamusa. W 2018 roku najgorętszym trendem jest erpegoseksualność.


Erpegoseksualność charakteryzuje mężczyzn, którzy grają w RPG - Role Playing Games. Komputerowe, ale przede wszystkim tradycyjne: z podręcznikiem, kartami postaci i kostkami. Wiedza o tym, że facet gra w D&D 5e elfim magiem na 14. levelu działa na kobiety jak afrodyzjak.

Erpegowców wyróżnia casualowy strój i pewna frywolność, jeśli chodzi o fryzurę. Czy higienę. Typowy gracz może nosić np. jeansy regular fit, t-shirt z Cthulhu i kraciastą koszulę. Jego postać może nosić np. skórzaną zbroję +2, pas siły i buty szybkości.

Jednak w przeciwieństwie do metro- albo drwaloseksualnych, gracze RPG przyciągają nie wizerunkiem (a przynajmniej nie tylko), a głównie wnętrzem.

Erpegoseksualni w przeciwieństwie do wielu mężczyzn nie żyją jedynie chwilą, potrafią też zaplanować przyszłość. Odpowiedzialność potrzebna do wybrania najlepszych zaklęć do walki z kamiennym golemem przydaje się też w codziennym życiu.

– Kobiety mają dość mężczyzn bez wyobraźni – mówi psycholożka dr Joanna Siemieńska.

– Chcą kogoś, kto potrafi postawić się w roli odpowiedzialnego partnera albo ojca dla dziecka. Albo walczącego dwoma sejmitarami łowcy, którego wrogiem klasowym są gnolle.
To jest ASZdziennik, tak naprawdę erpegoseksualność nie jest trendem. Ale będzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...