Szok w księgarniach. Pojawiła się książka o 30-latkach, którzy naprawdę istnieją

Fot. 123rf.com
Narodziny nowego gatunku literackiego ogłosiły zdumione księgarnie na terenie całego kraju – dowiaduje się ASZdziennik. Wszystko za sprawą książki "Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie" Krystiana Nowaka. Księgarze twierdzą, że to pionierska powieść o 30-latkach, którzy istnieją naprawdę.

– Mieliśmy już o science fiction o 30-latkach z umową o pracę, urban fantasy o 30-latkach ze środkami na wkład własny, i cyberpunkowe technothrillery o start-upach, z których 30-latkowie potrafią utrzymać rodzinę, ale taki zabieg stylistyczny widze po raz pierwszy w życiu – przyznaje pani Maria, warszawska księgarka z 40-letnim doświadczeniem.

Powieść "Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie" Krystiana Nowaka to historia 30-latka, który pracuje na umowie zlecenie w salonie samochodowym. Czas dla siebie ma tylko w weekendy, kiedy próbuje pisać debiutancką powieść.

Ale to nie wszystko. Autor książki, twórca stron "Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty", "Tak Trzeba Żyć" i "Patriota Mariusz" na Facebooku, opisuje życie millenialsów tak, jak widzą je media i influencerzy z blogów lifestyle'owych. Zaczyna swoją powieść od zdania "Jestem lewakiem, więc obowiązki mam lewackie. Każdy dzień zaczynam od jogi, czym już na wstępie obrażam niesłychanie dużą liczbę osób".

Przez groteskę i absurd Nowak pokazuje prawdę o 30-latkach, którzy w przeciwieństwie do tych, co rzucili korpo i ruszyli w podróż dookoła świata, istnieją naprawdę. Nie kupują codziennie frappucino za 20 złotych w modnej sieciowej kawiarni, nie są dziedzicami miliardowych fortun, pensja minimalna nie jest dla nich pustym hasłem z nagłówka portalu internetowego, a o fenkułach, przegrzebkach i foie gras słyszeli tylko w kulinarnym reality show.


– Na co dzień uwielbiam czytać o magach, elfach, jednorożcach czy 30-latkach, którzy dzięki coachom znaleźli w życiu szczęście i dobrostan – twierdzi fanka fantasy z Warszawy. – Fajnie będzie dla odmiany przeczytać coś prawdziwego!

Księgarze są zachwyceni odkryciem nowego gatunku literackiego, ale przyznają, że mają z nim teraz nie lada problem.

Nie wiadomo, czy książkę Krystiana Nowaka wyłożyć na półki z satyrą, czy na dział z gorzką literaturą faktu.

To jest ASZdziennik dla książki "Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...