Nawałka posłuchał kibiców! Skład na Japonię zadowoli dosłownie każdego

Nawałka na mecz z Japonią wystawi całą kadrę.
Nawałka na mecz z Japonią wystawi całą kadrę. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Z tych kilku osób, które jeszcze obchodzi mecz z Japonią, każda ma własny pomysł, którzy z zawodników powinni zagrać. Trener Nawałka postanowił pogodzić wszystkich ekspertów w studiach telewizyjnych i na kanapach.

I dać szansę każdemu z 23-osobowej kadry. Od pierwszej minuty.
Polacy zagrają nieszablonowym ustawieniem 3-7-9-3-1. Z przodu walczyć będzie wysunięty Lewandowski. Nieco za nim ustawią się Milik, Teodorczyk i Kownacki, których głównym zadaniem będzie szukanie pomocników, do których można wycofać piłkę. W drugiej linii zagra dziewięciu zawodników, którą będzie można omijać długimi podaniami do Lewandowskiego.

Trzon pomocy i całej drużyny to oczywiście Krychowiak. Rozgrywać będzie w kółku z Kurzawą, Góralskim, Linettym i Zielińskim. Na lewym skrzydle zagrają Grosicki i Rybus, a na prawym Błaszczykowski i Peszko.

Na środku obrony zobaczymy Bednarka, Glika i Jędrzejczyka. Z lewej zagra Pazdan, a z prawej dwóch skrzydłowych obrońców - Piszczek i Bereszyński, którzy wymiennie będą angażować się w akcje ofensywne. W roli libero wystąpi Thiago Cionek, który będzie starał się zmienić tor lotu piłki przy strzałach przeciwnika.

W bramce staną wszyscy trzej golkiperzy, przy czym Fabiański i Białkowski między słupkami, a Szczęsny będzie starał się rozbijać atak rywala przed i za szesnastym metrem.

Mimo tego, że Polska zagra z przewagą 12 zawodników, to Japonia jest faworytem spotkania.
To jest ASZdziennik, ale Japonia naprawdę jest faworytem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...