7 cytatów z konferencji repezentacji, po których uwierzysz, że wygraliśmy z Kolumbią 3:0

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Po konferencji prasowej Adama Nawałki i Roberta Lewandowskiego na temat meczu Polska - Kolumbia kibice wiedzą trzy rzeczy więcej. Po pierwsze: po mundialu Nawałka oddaje się do dyspozycji PZPN. Po drugie: piłkarze dali z siebie wszystko. Po trzecie: gładko wygraliśmy z Kolumbią 3:0.


Oto siedem cytatów z konferencji prasowej Adama Nawałki i Roberta Lewandowskiego, które udowadniają, że rozpykaliśmy Senegal i Kolumbię, a Japonia może już żegnać się z punktami.

1. "Mam nadzieję, że w ostatnim meczu zagramy tak, że w jakimś stopniu pokażemy, że dalej jesteśmy tą reprezentacją, która zaprowadziła nas tu, gdzie jesteśmy."

Gdybyśmy do meczu z Japonią podchodzili z pozycji ostatniego miejsca w grupie i różnicy bramek na poziomie minusowym, atmosfera w szatni na pewno byłaby fatalna. Na szczęście upokorzeniem Kolumbii zapewniliśmy sobie komfort, którego kopacze Senegalu mogą nam tylko pozazdrościć.

2. "Maksymalnie wykorzystaliśmy możliwości drużyny, zarówno jeśli chodzi o pierwszą jedenastkę, jak i rezerwowych."

To akurat prawda.

3. "Jestem bardzo zadowolony z bazy w Soczi. Klimat absolutnie nam tu nie przeszkadzał. Warunki do treningu są fantastyczne. Trenujemy wieczorem, gdy nie ma słońca."

Fizjoterapeuci wyłączali nam reflektory na treningach, dzięki czemu mogliśmy ograć Kolumbię z zamkniętymi oczami. Pięknie tu. Po finale żal będzie wyjeżdżać.

4. "Chcieliśmy wyciągnąć maksimum z tego, co mieliśmy i uważam, że naszą pracę wykonaliśmy optymalnie."

Niby wchodzimy z grupy z kompletem punktów, ale różnica bramek mogłaby być wyższa. Wygrana nad chłopcami do bicia nie cieszy tak jak nad Niemcami, ale w ćwierćfinale wyciągniemy maksimum z tego, co mieliśmy wyciągnąć z wygranego meczu z Kolumbią.

5. "Co do testów wydolnościowych i biochemicznych, to wykazały one, że nasze przygotowanie jest na dobrym poziomie."

Przez pierwsze 15 minut meczu Kolumbijczycy mogli sprawiać wrażenie dominujących, ale nauka nie kłamie. Błyskawiczna kontra Polaków była tylko kwestią czasu, a amplitudy na monitoringu biochemicznym w czasie rzeczywistym wskazywały momentami wygraną na poziomie 6:1.

6. "Myślę, że (w meczu z Japonią) nie będzie problemu z motywacją. Musimy zagrać sercem, ale przede wszystkim mądrze, jeżeli chodzi o taktykę. Wierzę, że nie zabraknie determinacji."

Aż strach sobie wyobrazić, jak fatalnie po swoich blamażach muszą czuć się piłkarze z Senegalu i Kolumbii. Polska ma powody, by wyjść na boisko z pozytywnym nastawieniem i wzorową kondycją mentalną. A mówiłem już, że po każdym meczu w Rosji słuchamy sobie "Dancing Queen" Abby biegając boso po świeżo zroszonej murawie? Razem z sarenkami?


7. "Krótka piłka: decydujące były umiejętności."

Wyniki takie jak 3:0 mówią przecież same za siebie.
To jest ASZdziennik. Cytaty z konferencji prasowej reprezentacji nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...