6 ważnych newsów, które przegapiliście przez mundial

Mundial to taki dziwny czas, kiedy wydaje się, cały świat się zatrzymał i trzyma kciuki za bark Kamila Glika. Niestety tak fajnie nie jest. Oto co się stało, gdy my patrzyliśmy na boiska.

Oto najważniejsze newsy, które prawdopodobnie wszyscy przegapiliśmy.

1. Goście od Brexitu + Rosja = WNP

W TVP wam tego nie powiedzą, ale potwierdzają się związki Rosjan z Nigelem Faragem i jego organizacją Leave.EU, która wyprowadziła Wielką Brytanię z Unii. Jak donosi Guardian, rzecznik Leave.EU przekazywał ambasadzie Rosji dokumenty dotyczące problemów prawnych prominentnych brexitowców, po tym jak jeden z nich został zatrzymany w Stanach przez FBI w sprawie prania brudnych pieniędzy. Rosjanie oczywiście wszystkiemu zaprzeczają, ale MY WIEMY.

2. Igor Stachowiak uduszony?

Policja zrobiła wszystko, żeby kraj nie dowiedział się o tragicznej, od początku wyglądającej na zabójstwo, śmierci Igora Stachowiaka. Gdyby nie ścigany przez prokuraturę dziennikarz Wojciech Bojanowski, nigdy byśmy się nie dowiedzieli, że Stachowiak był torturowany. Teraz dzięki "Gazecie Wyborczej" wypływa fakt, że to mogła być śmierć przez uduszenie.

3. Angela Merkel za tydzień może już nie być kanclerzem

Niemiecka solidność? Nie w tym rządzie. Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer właśnie zagroził, że wprowadzi antyimigranckie kontrole na niemieckich granicach. Problem w tym, że Angela Merkel myśli odwrotnie. Ludzie Seehofera mówią, że zamknięcie granic możliwe jest w ciągu kilku godzin. Jeśli to nastąpi, Merkel wystrzeli Seehofera w kosmos, a wraz z nim upadnie rząd. Korespondent TVP w Berlinie już grzeje silniki.


4. Tymczasem Włosi się nie (...) w tańcu

Tymczasem Włosi to nie Niemcy i w ich rządzie jest pełna zgoda: wszyscy uchodźcy wypad. Nowy trumpo-orbano-podobny rząd już zawraca statki z uchodźcami, a to pewnie dopiero początek.

5. A wiesz, że mamy w Polsce aferę GetBack, która jest większa od Amber Gold? (I twoi znajomi prawdopodobnie utopili w tym kasę?)

GetBack to handlarze długami, którzy z powodów nieogarnialnych przez zwykłego człowieka, weszli na giełdę, a potem wyemitowali 300 mln zł w obligacjach "bezpiecznych jak lokata". To tak, jakby handlarze wrakami po wypadkach wypuścili obligacje, których zabezpieczeniem byłoby sprzedanie tych wraków jako "aut od niemieckiego emeryta, który jeździł tylko do kościoła". Aha, przy okazji posponsorowali niepokorne media Karnowskich, Sakiewiczów i Do Rzeczy. Teraz wszystko się wysypało. GetBack ma 2 MILIARDY zobowiązań i 1,3 MILIARDA straty, a jego były szef (tu jego list z lamentami do Jarosława Kaczyńskiego) został zatrzymany przez CBA. Tak, że ten...

6. A Szydło wydała 167 tysięcy na makijaż (w rok)

Miało być poważnie, ale nie daliśmy rady. W 2017 roku Beata Szydło - i co już się trochę pomija w nagłówkach - wydali na "wizaż" 167 tysięcy złotych podatników, co oznacza prawie 500 złotych dziennie na makijaż ludzi, którzy chcą być "jak zwykli Polacy".
Podobał Ci się ten zestaw? Będziemy tak robić przez cały mundial (dopóki grają Polacy) i prosimy Cię o pomoc. Podrzuć nam ważne linki w tym wątku na Grupie ASZteam. Zrobimy to razem:)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...