MOŻNA PŁAKAĆ JERZY OWSIAK WRACA! TO WIDEO MUSISZ ZOBACZYĆ.

Konie dla zabawy pomalowały twarze dzieciom. Kontrowersyjny festyn podzielił internautów

Fot. 123rf.com
Niedawno jedna z mazowieckich podstawówek wywołała burzę w internecie, publikując zdjęcia, na których konie malują dzieci. Szkoła przekonuje, że nie ma w tym nic złego. Niektórzy rodzice mają inne zdanie.

Miłośnicy dzieci twierdzą w komentarzach, że tego rodzaju zabawy uczą braku szacunku i przedmiotowego traktowania ludzi. Nauczyciele i wychowawcy odpowiadają, że jej zamiarem nigdy nie było niewłaściwe obchodzenie się z dziećmi, a malowanie ich twarzy przez konie nikomu nie robi krzywdy.

Dzieci lubią mieć malowane twarze, z ich punktu widzenia to czysta przyjemność – tłumaczy jedna z wychowawczyń. – Nie ma niczego stresującego w tym, że kilkusetkilogramowe zwierzęta dotykają głowy 7-letniego dziecka.

Dyrektorka i pedagodzy zapewniają, że do malowania używa się jedynie bezpiecznych, nietoksycznych, przetestowanych wcześniej na koniach farb i flamastrów. Argumentują też, że jest to świetna rozrywka dla samych koni, oraz sposób, aby poznały anatomię dzieci. Czym innym jest oglądanie obrazków, a czym innym spotkanie z żywym eksponatem.

W komentarzach oprócz krytyki pojawiają się także wyrazy wsparcia dla szkoły:

– Jak można krytykować malowanie dzieci, jeśli samemu się tego nigdy nie robiło?! Od lat oddaję swoje dzieci do malowania koniom i maluchy nigdy się nie skarżyły - pisze Matylda, właścicielka stadniny pod Konstancinem.

– Popieram was! Znam dyrektorkę od 20 lat i nie dam złego słowa o niej powiedzieć! Konie zawsze wracają od niej odprężone i lepiej śpią – dodaje znany warszawski dżokej.

– A poza tym – dodaje. – Niech ci wszyscy tak zwani obrońcy praw dzieci zajmą się lepiej szczepionkami, którymi maluchy są faszerowane!

Niestety w momencie oddawania tekstu nie udało się nam uzyskać komentarza samych koni. Jak się dowiadujemy, zwierzęta pojechały nad Morskie Oko przejechać się fasiągiem ciągniętym przez turystów.
To jest ASZdziennik. Żaden koń ani dziecko nie ucierpiało podczas pisania tego tekstu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...