Wulgarne tablice na szkole na Podkarpaciu. Pokazują, gdzie wójt ma rozdział Kościoła od państwa

Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta / hej.mielec.pl
Obyczajowy skandal na Podkarpaciu. W ośmiotysięcznej miejscowości Tuszów Narodowy na budynkach szkół pojawiły się tablice z dekalogiem – dowiaduje się ASZdziennik. Mieszkańcy miasta są zgorszeni. Twierdzą, że na tablicach wyraźnie widać, gdzie wójt ma rozdział Kościoła od państwa.

O wulgarnych tablicach poinformował portal Hej.Mielec.pl. Nieprzyzwoita instalacja pojawiła się najpierw przy szkole podstawowej, a potem przy innych miejscowych placówkach.

Źródła w Tuszowie twierdzą, że za nieobyczajny wybryk odpowiada sam wójt gminy. To on wzorując się na Mojżeszu przekazał szkołom tablice dziesięcioma przykazaniami. Ich lokalizacja wyraźnie wskazuje, że lokalne władze nie przywiązują wagi do faktu, iż w polskich szkołach mogą uczyć się zarówno wierzący w Boga, jak i ci, którzy nie podzielają tej wiary.

Jak podaje lokalny portal, na napływające z całego kraju sygnały o świeckości szkół zareagowały już środowiska odpowiedzialne za wywieszenie dekalogu.

– Jest to niewątpliwie ewenement w skali kraju. Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze – ocenił jeden z członków Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym.

Uspokoił jednocześnie wszystkich zaniepokojonych i stwierdził, że tablice zostaną rychło poświęcone. Już 1 lipca do Tuszowa ma przecież przyjechać z wizytą Andrzej Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...