Tryb "sesja" już w Netfliksie. Po szóstym odcinku z rzędu sam przekłada egzaminy na wrzesień

Fot. 123rf.com
Nowa opcja w Netfliksie podbija serca studentów z uczelni na terenie całego kraju. Tryb "sesja" sprawia, że po szóstym odcinku każdego serialu pojawia się plansza z sugestią, żeby skończyć ze złudzeniami, zrelaksować się i spokojnie przełożyć egzaminy na wrzesień.

– Algorytm rozpoznaje, czy student zrezygnował już z kariery naukowej na rzecz maratonu z popcornem i podsuwa mu nowe, ciekawe rozwiązania – zdradził na konferencji prasowej Ted Sarandos, szef działu treści w Netfliksie. – Już po krótkiej prokrastrynacji możemy wysłać do dziekanatu podanie o zmianę terminu egzaminu, bo wiemy, że lepiej od razu mieć to za sobą.

Wygodę nowej opcji chwali m.in. Julia, studentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.

– Zaczęłam "Alienistę" i przypomniało mi się, że za tydzień mam pisemny z socjologii przestępczości. Za Chiny nie zdążę się nauczyć – tłumaczy Julia. – Na głowie mam jeszcze cały "Safe" i muszę koniecznie nadgonić "3%".

Julia twierdzi, że z pomocą przyszedł jej Netflix. Tryb "sesja" sprawił, że wśród propozycji po obejrzeniu za jednym posiedzeniem całego sezonu "Alienisty" pojawiła się opcja wysłania wniosku o skreślenie z listy studentów. Studentka nie wahała się ani chwili. Nie musiała nawet wstawać z kanapy, a wszystkie jej problemy zniknęły za jednym kliknięciem.

Innymi wrażeniami z testowania nowego trybu dzieli się natomiast Patrycja z IV roku politologii o specjalności bezpieczeństwo państwa.

– Obejrzałam "Ricka i Morty'ego", "Dark", "Czarne Lustro", "Dirka Gently'ego" i "Expanse", a Netflix złożył za mnie podanie o przeniesienie na pierwszy rok fizyki na Politechnice Warszawskiej – przyznaje. – Głupio było nie skorzystać, czarne dziury i supernowe to też przecież zagrożenia dla demokracji.


Z nowej opcji próbują korzystać także Polacy po studiach. Z różnym skutkiem. Patrykowi z Wrocławia po czterech godzinach oglądania Netflix zaproponował odwołanie planów na weekend, a Ani z Katowic zaoferował gotowy tekst na zerwanie z partnerem, który dał "The OA" łapkę w dół.

Nowe perspektywy kariery lub znalezienie nowych zasobów wolnego czasu to nie jedyny efekt współpracy Netflixa z polskimi uczelniami. Studenci, którzy naprawdę próbują przygotować się do sesji, mogą już ustawiać się w kolejce do swojego dziekanatu.

Od dziś w ramach dodatkowej pomocy naukowej można składać podania o tymczasową zmianę hasła do Netflixa.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...