Nowość w Wiadomościach. Prezenterzy będą ukrywać twarze przy szczególnie idiotycznych materiałach

Koniec mówienia, że TVP łamie kręgopsłupy. Telewizja publiczna wprowadziła właśnie rozwiązanie, którego od lat domagali się prezenterzy.

– Każdy dziennikarz telewizji publicznej będzie mógł nakryć twarz papierowym workiem, jeśli uzna, że zapowiadany materiał narazi go na zmasowaną krytykę lub wyrzuty sumienia – poinformował Jacek Kurski w najnowszym komunikacie na stronach TVP.

To rozwiązanie, którego domagali się reporterzy i prowadzący od 1989 roku, kiedy TVP zaczęło grać po demokratycznej stronie i deklarowało utrzymywanie najwyższych standardów dziennikarskich.

– Rozwiązanie jest genialne – cieszy się pracownik Wiadomości ukryty za papierowym workiem na głowie. – Z jednej strony nadal będziemy realizować życzenia polityków, z drugiej nie będzie można tego przypisać do konkretnej osoby. Ha! Nawet tej wypowiedzi nikt ze mną nie powiąże! A prywatnie to nie lubię tego Kurskiego!
Nieoficjalnie się dowiadujemy, że już niedługo nie tylko prezenterzy, reporterzy czy operatorzy będą mogli korzystać z nowego prawa. TVP chce bowiem też dać taką możliwość również ekspertom oraz gościom programów publicystycznych.

Nasi informatorzy twierdzą, że z worków podczas dzisiejszego wydania zamierza korzystać cała redakcja Wiadomości.

Z wyjątkiem Danuty Holeckiej.

To jest ASZdziennik dla Krzysztofów Ziemców dobrej zmiany w mediach. Ogarnijcie się. Inne życie jest możliwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...