Teksty tak dobre jak z piosenek. Oto 7 zdań z wywiadu z Nosowską w "Tygodniku Powszechnym"

Fot. tygodnikpowszechny.pl
Znacie na pamięć jej każdą piosenkę od "Fire" po "Błysk"? Jesteście największymi fanami i myślicie, że bardziej lubić się jej już nie da? Spokojnie. Katarzyna Nosowska właśnie udzieliła wywiadu "Tygodnikowi Powszechnemu". I stworzyła tam teksty tak dobre jak te do "Zazdrości" czy "Listu".

Oto 7 cytatów z Katarzyny Nosowskiej z wywiadu Katarzyny Kubisiowskiej w "Tygodniku Powszechnym", których warto nauczyć się na pamieć w oczekiwaniu na kolejną płytę.

1. O dojrzałości.

"Starość jest decyzją, którą podejmujemy na poziomie umysłu (...) To nie jest czas dla świata, nie dla ludzi, nie dla partnera, nie dla męża, nie dla dzieci. Trzeba się zastanowić, ile z tych rzeczy, które wtłoczono nas na przestrzeni całego życia, jest naszych. (...) To jest moment, by dokopać się do istoty tego, kim jesteśmy, czas na spotkanie z dzieckiem w sobie."

2. O miłości, związkach i mówieniu "pas".

"Mało mówi się o istocie bycia razem, o miłosci w jej najgłębszej i idealnej odsłonie, któa nie oznacza bycia częścią związkowej masy, lecz dobrowolne, równoległe wzrastanie dwóch niezależnych bytów. Walczyć o szacunek w związku? Żądać od partnera rezygnacji z własnych potrzeb? To się nie mieści w mojej definicji prawdziwej miłości".

3. O wstydzie, który czują ofiary przemocy fizycznej.

"Wstyd jest dla tego, który podnosi rękę".

4. O przemijaniu.

"Jeżeli warto coś szczególnego powiedzieć młodym dziewczynom, to właśnie to, żeby nie bały się przemijania. Że koło pięćdziesiątki dla kobiety zaczyna się dobry czas".

5. O powodach do uśmiechu.

"Wystarczy uruchomić dostępne zmysły. (...) Za moim oknem rośnie stary klon. Latami nie zauważałam zmian pór roku. A teraz patrząc na niego myślę, że ja mogę tego nie doczekać, ale to nie ma znaczenia, klon ponownie zakwitnie. To mnie zachwyca. I to mnie wzrusza."


6. O zabieganiu o bycie lubianą.

"Cudowne w pięćdziesiątce jest uświadomienie sobie, że nie zdobędę stuprocentowej akceptacji otoczenia. Szkoda, że tak późno to zrozumiałam".

7. O tym, że warto w siebie wierzyć na przekór krytyce.

"Od dziecka słyszałam: to nie dla ciebie. Właściwie miałam nie dać rady w żadnej sprawie - taki wniosek wyciągnęłam z tego, co mi mówiono" - powiedziała Katarzyna Nosowska, autorka tekstów i piosenkarka, współautorka 12 płyt Hey i autorka 6 albumów solowych, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz laureatka 21 Fryderyków.

To jest ASZdziennik. W wywiadzie "Tygodnika Powszechnego" tekstów dobrych jak "Keskese" znajdziecie więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...