Nowe święto państwowe. Sejm wprowadził 10 dni wolnego na granie na PlayStation

Fot. 123rf.com
Swoje oficjalne święta mają matki, mają górnicy, a nawet dzieci. Tylko gracze musieli obchodzić się smakiem aż do teraz.

– Sejm po latach ignorowania narodowego fenomenu nareszcie uhonorował miliony graczy. Od 8 czerwca w ramach święta państwowego dostają wolne na granie na konsoli. Jest to jednocześnie pierwsze polskie święto, które będzie trwać aż 10 dni – dowiaduje się ASZdziennik.

To była podniosła chwila, która oprócz zwycięstwa graczy był też zwycięstwem rzadko spotykanej jednomyślności. Święto Days of Play zostało bowiem ustanowione przez aklamację, którą po raz pierwszy w historii parlamentaryzmu można było obejrzeć także na Twitchu.

Choć co gracz, to inny pomysł na spędzenie tego 10-dniowego święta, już teraz wiadomo sporo o zakrojonych na szeroką skalę uroczystościach centralnych. Jak się dowiadujemy, na liście wydarzeń nie zabraknie tak wyczekiwanych punktów jak masowe przejście God of War, karnawał wyjątkowych zniżek w PS Store, odwlekane od miesięcy ukończenie The Last of Us czy pierwsze kroki w VR-rze.


Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie jednak przekazanie jednemu ze świętujących limitowanej edycji PlayStation 4 Days of Play Edition, która jest właśnie do zdobycia w ramach konkursu za jeden wpis.

Święto Days of Play rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 18 czerwca i będzie oficjalnie najdłuższym polskim świętem.

Poprzedni rekord wynosił 9 dni i należał do wesel na Podlasiu.

To jest ASZdziennik dla PlayStation. Wszystko oprócz decyzji Sejmu nie zostało zmyślone:)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...